KILIÇ: YERLİ TOHUMLA ÜRETİM YAPTIRACAĞIZ

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Acıelmalık ve Kayrancık Mahallelerinde konuştu. Kılıç, “Çiftçimize katma değeri yüksek, yerli tohum üretimi ile kazandıracağız” dedi.

KILIÇ: YERLİ TOHUMLA ÜRETİM YAPTIRACAĞIZ

Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve CHP Meclis Üyesi Adayları ile birlikte Acıelmalık ve Kayrancık Mahallerinde vatandaşlarla buluştu. Burada özellikle çiftçilikle geçinen vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılıç, Tarım Destek Ofisi kurarak Adapazarı’nda tarım sektörüne canlılık katacaklarını, çiftçinin daha çok kazanacağını söyledi.
100 GÜNLÜK PLAN
Kılıç, “Adapazarlı gücünü bereket fışkıran topraklarından alırdı. Toprağın bereketi devam etmekle birlikte, insanımızın üzerindeki borç yükününün sebebi üreticinin üzerindeki ithal kamçısından kaynaklanmaktadır. Çiftçimize katma değeri yüksek, hibrit ve GDO’lu olmayan yerli tohum üretimi ile kazandıracağız. 2019 yılında sertifika ve lisanslama işlemlerini tamamlayarak 2020 döneminde üretime başlayacağız. 2019 1 Nisan’ından sonraki İlk 100 günlük eylem planında Halk süt ile hayvancılığı yeniden canlandıracağız. Çiftçi kazanacak esnaf yaşayacak” diye konuştu.  Kılıç, “ Siz destek verirseniz biz bu düzeni değiştirir, Adapazarı için birlikte çalışabiliriz” dedi.  Elif Tahtakale

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER