Kılıçdaroğlu yine tank palet üzerinden yüklendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikasının bir kuruş alınmadan Katar ordusuna verildiğini ileri sürerek iktidara yüklendi

Kılıçdaroğlu yine tank palet üzerinden yüklendi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı illerden muhtarlarla video konferans toplantısında bir araya geldi.

Muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, partilerinin çözüm önerilerini anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarına eleştiriler yönelten Kılıçdaroğlu, Arifiye'de bulunan ve işletme hakkı 25 yıllığına BMC'ye devredilen tank palet fabrikasına değindi.

Sakarya'daki Tank Palet Fabrikasının bir kuruş alınmadan Katar ordusuna verildiğini ileri süren Kılıçdaroğlu, "Tamam anladık şeker fabrikasını özelleştirdin, bir başka özel sektörden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı aldı. Ben bunu anlarım. Ama ordunun tank palet fabrikasını Katar Ordusuna 5 kuruş almadan, 1 dolar almadan nasıl veriyorsun? Kim milliyetçi? Kim vatansever? Sorgulamak gerek." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 17:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal atalay
Erdal atalay - 3 ay Önce

Evet doğruya doğru Türkiye Cumhuriyeti Ordusuna ait olan bu güzide fabrika hangi akla bir başka orduya devredilir hadi bir açıklama getirin.Sen Altay tankı ihalesini projeyi yapana değil de adrese teslim BMC ye ver sonra kalk mevcut Askeri fabrikayı Katar a devret ,aradan geçen bunca zamandır daha bir tane TANK üretilmedi. Şimdi hangi akla mantığa bu fabrika devredildi.??