Kutluata'dan tasarıya tepki

TBMM’de terör ile ilgili kanun tasarısı üzerine konuşan Kutluata, “Bütün Türkiye biliyor ki bu tasarı, terör örgütü taleplerinin karşılanmasına yönelik bir tasarıdır” dedi

Kutluata'dan  tasarıya tepki

MHP Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, TBMM’de ‘Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanun Tasarısı’ ile ilgili konuştu. AKP Hükümetini eleştiren Kutluata, “Bu önümüzdeki metin, AKP-PKK ilişkisinin, daha doğrusu iktidar-PKK ilişkisinin yasa kalıbına sokulmuş taleplerinin önümüze getirilmiş hâlidir. Sayın Başbakanın ifadesiyle "şerefli olmayan" birtakım davranışlar serisinin artık yasayla meşrulaştırılmaya çalışılmasıdır” ifadelerini kullandı.
TALEPLER
“Bu kanun tasarısı PKK’nın uygulattığı, çıkarttığı ve uygulatacağı bir kanundur” diye konuşan Kutluata, “Bütün Türkiye biliyor ki bu tasarı, terörün siyasi taleplerinin, terör örgütü taleplerinin karşılanmasına yönelik bir tasarıdır. Bu kanun çıktığı tarihten sonra mı yürürlüğe girecek yoksa bu kanunda söylenen her şey bugüne kadar yürürlükte miydi? Burada AKP’nin PKK’nın her tavrını onayladıkları anlamına gelen konuşmalarından anlaşılmadı mı üç gündür, bunu ta iktidara geldikleri günden beri yürütmekte olduklarını? Bu 2009’da polis akademilerinde yapılan toplantıyla icraata geçildiğini herkes bilmiyor mu?” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE