LEVENT BÜLBÜL'DEN YENİ ADLİYE ELEŞTİRİSİ

MHP il Başkanı Levent Bülbül, dün yaptığı basın toplantısında raylı sistem, Ağacık Mahallesi gibi konuları ele alırken, Camili’de yapılması planlanan adliye binasını eleştirdi

LEVENT BÜLBÜL'DEN YENİ ADLİYE ELEŞTİRİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül bu haftaki basın toplantısında, Sakarya ile ilgili trafik, adliye, raylı sistem ve Ağacık’taki arazi hakkında konuştu. Bülbül Sakarya’ya yeni yapılacak olan Adalet Sarayı hakkında merkeze uzak olduğunu ve insanların zorluk çekeceğini belirtti. Bülbül, “Gidiş ve gelişin 35 km tutan bir yerde Vilayet, Valilik, Adliye ‘ye gidip gelmekte Sakarya’lı büyük bir eziyet çekme içerisindedir. Biz Camili’de bu yerlerin boşaltılmasıyla oraları boşaltma derdinde değiliz. Orayla ilgili teklifimiz konuşulan ve üzerinde çalışmalar yapılan ikinci üniversitenin kampüs binası olarak mevcut vilayet ve adliye binalarının değerlendirebileceği kanatindeyiz. Bu hizmet alanlarının şehrin merkezinde olması doğrudur. Vilayet orda kalırsa, Adalet sarayının yenisi oraya yapılırsa Sakarya bu bölünmüşlükle, sıkıntılarla daha kırk, elli yıl boğuşucak demektir. Bu Sakarya layık bir tavır değildir” dedi.
MALİYET HESABI
İnsanların birçok konuda zorlandığı noktalara değinen Bülbül Ulaşım ve trafiği’de ele alırken “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız bununla alakalı olarak hafif raylı sisteme olumsuz bakmadıklarını ifade etmiş, ama maaliyet hesabından’da bahsetmişler. Zaten dün, ondan önce ve daha öncesinde hep öne sürdükleri şey bu işin maaliyeti.  Yani ortaya koyacağınız hizmet ve yatırıma, bunun karşılığını ne kadar sürede ve ne alacağımızın hesabından bahsedilmektedir” diyerek eleştirdi.
ÖZEL ARAÇLAR
Trafiğin hızla artışından bahsederken neden özel araç sayısının arttığını belirten Bülbül şu ifadelerle konuşmasına devam etti. “ Taşınan yolcu sayısının üzerinden bir hesaba gitmek doğru yaklaşım değildir. Bugün vatandaşın neden özel araç tercih ettiğini,  toplu taşıma aracı kullanmadığını düşünmemizde gerekmektedir. Yarın bu özel aracıyla ulaşıma trafiğin içerisi de olan bu araçların hafif raylı sistem gibi kolay ulaşımı kullanması ihtimalini düşündüğümüzde burada yolcu sayısında, taşınan yolcuda  insan sayısında büyük artışın olacağını göz önünde bulundurmak lazım” derken, özel araç kullanımının azaldığı takdirde, milli ekonomiye ve il ekonomisine kazandırdıklarını düşünmek gerektiğini ifade etti.
CEVAP GELMİYOR
Basın toplantılarında Ağacık mahallesini ele alan Bülbül, iyi bir cevap bulamadığı için bu konuya tekrar değinmek gerektiğini ifade ederek “Geçen hafta ele almamıza rağmen bu araziyle ilgili bir türlü dişe dokunur bir cevap yanıt gelmemiştir. Bende bunun üzerine şunu merak ediyorum. Bu 130 dönümlük araziyle ilgili başka bir hesap veya başka bir düşüncemi varda hiç kimse bu işi ağzına almıyor. Bunu değerlendirme içerisine dahi sokmuyor..” diyerek konuşmasını bitirdi.
Muhammet Rıza Çiçek/ Elif Algül

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER