‘Liyakatı ön planda tutacağız’

İyi Parti’nin iktidara geldiği zaman bütün çalışmaları liyakat çerçevesinde gerçekleştireceklerini söyleyen İyi Parti Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, "Liyakatı ön planda tutacağız" dedi

‘Liyakatı ön planda tutacağız’

İyi Parti Serdivan İlçe Başkanı Ahmet Uçak, gazetemiz yönetim kurulu başkanvekili Kenan Çatalbaş'ı ziyaretinde gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. İyi Parti İl Gençlik Kolları sürecinde başarılı işlere imza attıklarını söyleyen Başkan Uçak, “İl Gençlik Kolları başkanlığımız sürecinde iyi bir uyum sağladık, il başkanımızda gençlerin ilerlemesini ve siyaset yapmasını istiyor.  Gençlerimize yönelik çalışmalarla birlikte Türkiye’ye örnek olma çabası içerisindeyiz. Biz, Sakaryalıyız ve bu şehir için bir nebze de olsa bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu şehrin çok iyi yönetilmediğini fakat potansiyeli yüksek bir şehir olduğunu düşünüyoruz. Gençlerin düşünceleri çok önemlidir. Türkiye’de gençlere yönelik önemli adımların atılmadığını düşünüyoruz. Bugün birçok üniversite mezunu işsiz” dedi. 
‘GENÇLERE YÖNELİK FAALİYET’ 
Gençlerin makam sahibi olmaması konusunu da değerlendiren Uçak, “kendi düşüncem, tecrübe. Bazı kişiler, ‘tecrübeli olmalı’ düşüncesi nedeniyle gençlere makamlara tercih etmiyor olabilir ama Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethedince 21 yaşındaydı. Böyle örneklerde var. Geçmişten gelen siyasi atışmalardan dolayı gençler, siyasetten sıkılmış. Biri makama geldiği zaman arkasında bir gücü olmalı. Gençler bazen arka planda kalabiliyor. Gençlik kollarımız, gençlere yönelik sosyal aktiviteler gerçekleştiriyor. Gençlere doğru aktarılması gerekenler ile ilgili faaliyetler yapılıyor” diye konuştu. 
‘GELECEKTEN UMUTSUZLAR’
Gençlerin gelecekten umutsuz olduğuna dikkat çeken Uçak, “Gençlerimizin birçoğu yurt dışına gitmek istiyor. Orada imkan ve özgürlüğün olduğunu düşünüyorlar. Biz, gençlerin özgürlüklerini ve sosyal alanlarının artmasını istiyoruz. Biz, iktidar olduğumuz zaman gençlerin gelecekteki umutsuzluklarını yeşerteceğiz. İş alımlarında mülakatları kaldıracağız, herkes girdiği sınavdan hak ettiği yere girmeli. Liyakatı ön planda tutacağız. Gençlerin tek sorunu ‘gelecekte ben ne olacağım?’ düşüncesi. Ülkede bir mülteci sorunu var, belki de bunlar gençlerin önünü kapatıyor. Bazı işverenler sigortasız işçi çalıştırıyor. Bu tarz sorunlar mevcut, bunların önüne geçmek istiyoruz” şeklinde konuştu. 


‘KAÇAMAK CEVAPLAR ALIYORUZ’
Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a soru sordukları zaman kaçamak cevaplar aldıklarını ileri süren Uçak, “Bir soru sorduğumuz zaman, ‘bununla büyükşehir ilgileniyor’ gibi cevaplar alıyoruz. CHP İl Başkanlığı, Serdivan’da rant iddiası olduğunu söyledi. Otoparkın olduğu yerde rant olduğu söyleniyor. Konu ile ilgili araştırma yapmadım ama şu kesinlikle doğrudur, burada yüzde 35’lik imar varsa ya da 3 kat izni verilmişse kalkıp 6-7 kat yaparsanız, burada bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Serdivan binaya doydu. Serdivan’ın doğru yeşil alanlara ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Serkan OK 


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 12:01
banner3
YORUM EKLE