Mahallelere talimat: Kadına şiddete sessiz kalmayın!

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, ilçe teşkilatının mahalle başkanlarına talimat göndererek çevrelerinde yaşanan kadına şiddet olaylarında gerekli kurumlara bilgi verilmesini istedi 

Mahallelere talimat: Kadına şiddete sessiz kalmayın!

Muğla’da yaşanan Pınar Gültekin cinayetiyle birlikte yeniden gündem olan kadına yönelik şiddet olayları çeşitli çevrelerden tepki almaya devam ediyor. 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak da, teşkilatın mahalle başkanlarına konuyla ilgili bir talimat gönderdi. 
Başkan Oturak, mahalle başkanlarından çevrelerinde karşılaştıkları kadına yönelik şiddet olaylarını acil olarak ilgili kurumlara bildirmelerini istedi. 

Oturak’ın talimatında, “bu vazifenin içinde bulunduğumuz her türlü sosyal ve ekonomik durumda ailemizi bir arada tutmaya çalışan kadınlarımıza karşı boynumuzun borcudur” denildi. 

Talimatın tamamı şöyle; 

Değerli Mahalle başkanlarımız, gün geçmiyor ki ülkemizin bir köşesinde kadınlarımıza yönelik yeni bir şiddet olayı olmasın, yüreklerimiz yok yere cinayetlere kurban giden kardeşlerimizin, ablalarımızın, annelerimizin acılarıyla kanamasın. 

Ne örf adetlerimizde ne dinimizde yeri olmayan bu vahşi olayların karşısında toplumun her kesiminin üzerine düşen birtakım vazifeler vardır. Anneler, babalar uzmanların açıklamalarına kulak vererek, evlatlarını iyi ahlak üzerine yetiştirmeye gayret ederken, biz yetişkinlerin de yaşanan şiddet olaylarına tepki vermesi gereklidir. 

Bu bağlamda, yaşadığınız mahalle ve sokaklarda karşılaştığınız herhangi bir kadına şiddet olayını 183 Aile İçi Şiddet Hattı’na ya da 155 Acil çağrı merkezine bildiriniz.

Şiddete maruz kalan birinin sosyal, psikolojik olarak desteklenmesi, sığınma ve barınma ihtiyacının karşılanabilmesi konusunda destek gerekiyorsa ilimizde bulunan ŞÖNİM merkezini 0264 270 10 35 numaradan arayarak destek talep ediniz.

Aynı zamanda, konunun ilçe teşkilatımız hukuk birimi tarafından takibi için, bağlı bulunduğunuz teşkilat birimine en kısa sürede bilgi veriniz.

Bu vazife binlerce yıldır devletimizin ve milletimizin varlığının temelini teşkil eden, her türlü sosyal ve ekonomik şartta aile birimlerimizi ayakta tutmaya çalışan gelecek nesillerimizi yetiştirecek olan Türk kadınına karşı boynumuzun borcu, Allah tarafından üzerimize yüklenmiş bir emanettir. 

Gereği için bilginize.

Allah yardımcınız olsun.

Halil Hakan Oturak
MHP ADAPAZARI İLÇE BAŞKANI

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER