Mecliste aynı soru: Nerede bu tank?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, meclisteki grup toplantısında aylar sonra yine aynı soruyu sordu 

Mecliste aynı soru: Nerede bu tank?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 
Kovid-19 salgını başta olmak üzere birçok konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikasının Katar ordusuna Ethem Sancak’a peşkeş çekildiğini yineledi. 
“NEREDE BU YATIRIM”
Tank Palet ile ilgili açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, “Katarlılar gelip 50 milyon dolar yatırım yapacak dediler. Nerede bu yatırım? Değil 50 milyon dolar 1 dolar yatırım yapıldı mı? Tank palet fabrikası Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçesinin soyulması düzenine dönüştü, tamamen çıkar ilişkileri. Savunma Sanayi başkanı 9 Kasım 2018’de tweet attı: İlk Altay tankı 18 ay sonra Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek, hayırlı olsun. Nerede bu tank? Tank yapmayı en iyi Ethem Sancak ve ortağı biliyormuş. Tankı sadece hayatında askerlik yapan adamlara ‘gel tank yap’ dediler. Nasıl yapacak? Devletin bütün imkanlarını sağlayarak. Sonra da çıkacaksın, ‘ben yerliyim, ben milliyim’ diyeceksin. Senin yerliliğin de millliğin de batsın. Sormak istiyorum: Dünyada kendi ülkesinin milli silah fabrikasını başka ülkeye peşkeş çekene ne denir? Vatan haini denir. Ortada ne tank, ne palet ne motor var” ifadelerini kullandı. Serkan Ok

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER