Mecliste Engin Özkoç tartışması

Geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulu'nda Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı aleyhine söylediği sözlerden dolayı birbirine giren AKP'li ve CHP'li vekillerden sonra İBB Meclisi'nde de AKP'li ve CHP'li meclis üyeleri arasında tartışma çıktı.

Mecliste Engin Özkoç tartışması

İBB Mart ayı olağan meclis toplantısı İBB’nin Saraçhane’de bulunan merkezinde meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Meclise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu katılmadı. Mecliste gündem dışı konuşmalarda söz hakkı alan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu konuşmasında, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki sözlerine tepki gösterdi.

AKP'li  Tevfik Göksu, kürsüde yaptığı konuşmada, Engin Özkoç hakkında, "Bu seviyesiz şahsın davranışı neye benziyor biliyor musunuz? Vatan haini denildiğinde 'Burada' diye ayağa kalkan psikolojinin sonucudur. Allah aşkına, bu nasıl psikolojidir? Bir gün katil Esad'a laf edemeyenler, bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na laf etme cürretini nereden alıyorlar? Vatan haini nerede denildiğinde burada diyenler şöyle dursun, biz vatan sana canım feda diyenlere selam olsun." dedi.

Tevfik Göksu'nun bu konuşması AKP sıralarından alkış alırken, CHP sıralarından tepkiler yükseldi. AKP'li Göksu'ya tepkilerin yükselmesi üzerine AKP sıralarından cevaplar geldi ve tartışmaların dozu bir anda yükseldi. Meclis üyeleri karşılıklı olarak ayağa kalktı ve kavganın eşiğine geldi.

Araya giren isimler, tartışmaların tekme tokat kavgaya dönüşmesinin önüne geçti

banner3
YORUM EKLE