MHP Adapazarı'ndan İmamoğlu'na sert tepki!

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun terör soruşturmasında tutuklu Selahattin Demirtaş paylaşımlarıyla ilgili açıklama yaptı 

MHP Adapazarı'ndan İmamoğlu'na sert tepki!

Selahattin Demirtaş, HDP Genel Başkanıyla teröre destek suçundan tutuklanmıştı. 
Geçtiğimiz yıl İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek İmamoğlu, tutuklu Demirtaş'ın eşiyle sık sık bir araya gelirken son olarak Selahattin Demirtaş'ın yazdığı kitabın tiyatro uyarlamasını birlikte izledi. 
Bu etkinlikle ilgili eleştiriler hakkında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ""Benim eşim, iyi eğitim almış, üniversite bitirmiş, masteri olan, doktorası olan bir Türk kadını. Benim eşim, nereye gideceğini bilir. Türkiye'yi yorumlayan, dünyayı yorumlayabilen ve ona göre nereye gideceğini bilen Türk kadını" ifadelerini kullanmıştı. 

İmamoğlu'nun bu açıklamalarına Sakarya'dan sert bir tepki geldi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ten örnekler vererek değerlendirmelerde bulundu.
Oturak'ın açıklamasının tamamı şu şekilde: 
MHP ADAPAZARI ilçe başkanı Halil Hakan Oturak İBB başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşinin teröre destek suçundan tutuklu HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı tiyatro gösterimine katılmasından dolayı aldığı tepkiler karşı verdiği cevaba tepki göstererek şunları söyledi:

Mesele okumak değil mesele hissetmek. O işte Allah’ın nasibi.

Çoğu Türk analarının Ekrem İmamoğlu’nun eşi gibi doktora eğitimi yok. Ancak onlar it ile kurdu bin metreden ayırt ederler.

Onların yetiştirdiği evlatlar ise, analarından emdikleri helal sütün hakkını yeri geldiğinde şehit olarak, yeri geldiğinde parçalanıp yok edilmek istenen bir millete başkumandanlık yaparak verirler.

Bakın onlardan biri anasının kabri başında nasıl bir söz vermiş:

“Annemin ruhuna ve bütün ecdat ruhlarına söz vermiş olduğum vicdan yeminini tekrar edeyim. Annemin kabri önünde ve Allah’ın huzurunda yemin ediyorum. Bu kadar kan dökülerek milletin elde ettiği ve sağlamlaştırdığı egemenliğin korunması savunulması için gerektiğinde annemin yanına gitmekte asla tereddüt etmeyeceğim. Ulusal egemenlik uğrunda canımı vermek, benim için vicdan ve namus borcu olsun.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün etmiş olduğu bu yemin bize ondan kalan mirastır. 

Her ne pahasına olursa olsun nerde nasıl bir eğitim alıp kimler tarafından yetiştirilmiş olurlarsa olsunlar, milletin bir kısmının desteğini almış dahi olsalar, it ile kurdu, memleket evladı ile vatan hainlerini ayırt edemeyenleri Atatürk’ün gerçek bir askeri olan Fevzi Çakmak’ın ifadesi ile: Gerekirse Londra’ya kadar kovalayacağız.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Eski Mhp'li
Eski Mhp'li - 8 ay Önce

Öyle parmak göstermekle ülkücülük milliyetçilik olmuyor.
Beka sorunu var diye diye yeri göğü inleten, Ak partiye ve Sn Cumhurbaşkanına olmadık lafları sıralayan Sn Bahçeli ne oldu da 180° derece döndü. Adeta iktiarın koltuk değneği oldunuz. Sen bunun cevabını ver. Ama veremezsin.
Osman ÖCALAN TRT ekranlarına çıkartılirken, Tank Palet giderken neredeydiniz.
Bence hiç birinizin iradesi yok. Başınızdakiler ne derse onu desteklemek zorundasınız. Olay bu kadar basit. Sizler o koltuklarda sembolik olarak duruyorsunuz.
Yarın kalkıp liderleriniz ağız değiştirsin siz anında ağız değiştirirsiniz. Cesaretiniz varsa aksini söyleyin de görelim.
Ee o zamanda orada kalıcı olamazsınız. Bu da ileride olmayı düşündüğünüz vekillik planlarını çöpe atmak olur.
Bu millet size inanmıyor artık. Okey!!

Las palmas
Las palmas - 8 ay Önce

Politika =yalan

Vatan.evladi
Vatan.evladi - 5 ay Önce

Artık.ayrimci.siyasetten.biktik.size.gore.o.hain.ona.gore.sen.hain.artik.kan.ustune.siyaseti.birakin.bu.ulkenin.onunu.açin.inani.bu.ulkenin.onunu.tikatan.hep.siyasetçiler.olmuş.yaşasin.turk.kurt.kardeşliği.

SIRADAKİ HABER