MHP'den öneri: “Evren” gitsin “Millet” gelsin

Mahallelerinin isminin değişmesini isteyen Evrenköy sakinleri, MHP'yi ziyaret etti. MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak da mahalleye isim önerdi 

MHP'den öneri: “Evren” gitsin “Millet” gelsin

Daha önce Kulaksız olarak bilinen mahallenin ismi 12 Eylül 1980 darbesinden sonra Evrenköy olarak değiştirilmişti. Mahalle sakinleri de bir süredir mahallelerinin isminin yenidne Kulaksız olarak değiştirilmesini istiyordu. Mahalle muhtarı Mustafa Yeşilyurt'un bu yöndeki talebi, Pazartesi günü yapılan Adapazarı Belediyesi Meclis toplantısında Hukuk Komisyonu'na havale edildi. 
Mahalle sakinleri, konuyla ilgili olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Teşkilatını da ziyaret etti. MHP'nin Evrenköy Mahalle başkanı Selçuk Polat, mahalle sakinleri ile birlikte MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak ile görüştü. 
MAHALLENİN İSMİ 'MİLLET' OLSUN
Toplantı sonrası açıklama yapan MHP ilçe başkanı Oturak şunları söyledi: “1980 darbesinden en ağır şekilde etkilenen camia olan Milliyetçi Ülkücü hareket olarak, o günleri anımsatan bu ismin kaldırılmasından yanayız. Yerine gelecek ismi de mahalle halkı belirlemek istiyor. Bizde onlara destek vereceğimizi söyledik. Darbe ile gelen milletin iradesi ile gitsin. Bende darbeci zihniyetlere bir mesaj olması için mahalleliye bir isim öneriyorum “Evren” gitsin “Millet” gelsin”. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER