MHP İl Başkanı Akar, il kongre tarihini açıkladı:

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, 16 ilçe kongresinin tamamlandığını belirterek, il kongresinin 27 Eylül tarihinde gerçekleşeceğini söyledi.

MHP İl Başkanı Akar, il kongre tarihini açıkladı:

sakaryayenihaber.com - Serkan OK

MHP İl Başkanlığı, 16 ilçe kongresini tamamladı. İlçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından gözler il başkanlığının kongresine çevrildi. MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, il başkanlığının kongre takvimini, kulislerde yer alan, ‘İl başkanlığına adayım’ haberlerine ilişkin konuları, gazetemize değerlendirdi. 

‘16 İLÇE KONGRESİ TAMAM’

16 ilçe kongresinin tamamlandığını söyleyen İl Başkanı Akar, “16 ilçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra sıra il kongremize geldi. Ben öncelikle ilçelerde seçilen başkanlarımızı ve yeni seçilen yönetim kurullarına başarılar diliyorum. Genel Merkezi’mizin de vermiş olduğu takvime göre il kongremizi 27 Eylül tarihinde gerçekleştireceğiz. Bununla ilgili gerekli müracaat ve çalışmalar tamamlandı. Sadece günü bekliyoruz. Kongre’mizin, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılması için çalışmalar devam ediyor. Genel Başkanımızın tensipleriyle tekrardan adayım” dedi.

O HABERLERE İLİŞKİN KONUŞTU

Kulislerde dönen ‘MHP İl Başkanlığı’na adayım’ başlıklı haberlere ilişkin de değerlendirmede bulunan Akar, “Bu saate kadar ‘aday olacağım ya da aday olmak istiyorum’ gibi beyanlar duyuldu. Ancak bu beyanların kaynağı ya sosyal medya araçları oldu ya da haber sitelerindeki kulis haberler oldu. Bu saat itibariyle net bir şekilde ‘ben adayım’ diyen bir adayımız yok. Anladığımız kadarıyla bazı kişiler, kamuoyunda biraz zihinleri bulandırmak ya da gündem oluşturmak için bu tarz beyanlarda bulunuyor. İl başkanlığına aday olma meselesi sabah kalkıp ‘ben il başkanı oluyorum’ demekle olmuyor. Bunun bir usulü vardır” diye konuştu.

‘BAZI PROSEDÜRLER VAR’

MHP İl Başkanlığı’na aday olunması için belirli prosedürlerin olduğunu vurgulayan Akar, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin kendi hukukunda prosedürler önemlidir. Bu hususlarda önemli bir yol kat etmiş mensubumuz varsa ve kendisi de aday olmak istiyorsa Genel Merkezi’mizin onayıyla adaylığını açıklar. Adaylığını açıkladıktan sonra demokratik bir şekilde kongre süreci gerçekleşir. Her partinin bir tüzüğü vardır. Her partide birden fazla aday çıkabilir. Ancak tekrardan belirtmek gerekirse aday olacak kişilerin kesinlikle Genel Merkez ile istişare etmeden ‘ben adayım’ demesi doğru değil” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 22:23
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER