MHP İL BAŞKANI LEVENT BÜLBÜL SORDU: İKİNCİ ÜNİVERSİTE NE OLDU

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Sakarya’da daha önce kurulacağı açıklanan ikinci üniversitenin akıbetini sordu. Bülbül” Üniversite adına atılacak nitelikli adımları bekliyoruz” dedi

MHP İL BAŞKANI LEVENT BÜLBÜL SORDU: İKİNCİ ÜNİVERSİTE NE OLDU
banner24

HEYECANLA KARŞILADIK
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül düzenlediği basın toplantısında geçen yıl kurulacağı açıklanan ikinci üniversiteyle ilgili olumlu yaklaşımlarının devam ettiğini söyledi. Bülbül ilk açıklandığında heyecanla karşıladıkları ikinci üniversiteyle ilgili manşetlere taşınan haberlerin ötesinde herhangi bir gelişme olmadığını belirtti. 
ACELE İLE BEKLİYORUZ
Bülbül “İlk açıklandığında ‘bal çalmaktan ibaret kalmaz inşallah, bununla alakalı somut adımların atıldığını görürüz’ demiştik. Bugün geldiğimiz noktada somut bir gelişme göremiyoruz.  Bizler Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak Sakarya’nın bir öğrenci şehri haline gelmesini arzu ediyoruz. Bu yönde atılacak nitelikli adımları acele ile bekliyoruz” şeklinde konutu.

BÜLBÜL AĞACIK’IN
PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Levent Bülbül, Ferizli Belediyesi’nin tarla vasfındayken sattığı arazilerin daha sonra TOKİ’ye devriyle ilgili işlemlere başlamasını sorgulamaya devam etti. Bülbül, Ferizli Belediyesi’nden kendisine gönderilen belgelerin bu konuyla ilgili şüphelerini arttırdığını belirterek “Bizim merak ettiğimiz ve sorduğumuz sorular belli. Ancak bize gönderilen yazılarda bu soruların cevabı yok” şeklinde konuştu.

Konu hakkında çarpıcı ayrıntılar yakalayan Levent Bülbül ifadelerini detaylıca şu şekilde bildirdi, “Ferizli Belediyesi’nde gerçekleşen bir ihale süreci sonrasında, Ferizli Belediyesi’ne yani daha öncelerde Ağacık köylülerine ait olan ve Belediye kanunun değişmesiyle birlikte Ferizli Belediyesi’ne intikal eden bir kısım arazilerin tarla vasfındayken değeri 10 liranın altında metre karesi 7 lira civarlarındayken son derece muammalı bir şirketin gerçekleşen bir ihale sonucunda, y biri 70 diğeri ise 36 dönümlük bu arazileri alması ve arkasından bu arazilerin bir şahsa yani aynı kişiye devredilmesi ile ilgili değerlendirmelerine devam etti.
MADEM SATILACAKTI
Bülbül, “Biz burada bir soru sorduk, dedik ki ‘Madem bu arazi satılacaktı, niye tarla vasfındayken sattınız?’ buraya madem toplu konut projesiyle yapılacak, bu arazi bu şekilde değerlendirilecek, peki bu araziyi niye sattınız? Bu araziyi satmadan kamuya ait olduğu bir sırada değerlendirip üzerine toplu konut projesini yapılması neticesinde kamu yararından başka bir şey ortaya çıkmazdı değil mi? Bu araziyi tarla vasfında satmak suretiyle daha sonrasında bu yerin özel şahısların elindeyken Belediye tarafından arsa vasfına dönüştürülmek ve imara açılma çalışması başlatılması üzerinde bu şahısların haksız kazanç elde ettiği sonucunu doğurmayacak mıydı? Bu kazancı Belediye olarak siz niye elde etmekten geri durdunuz? Tarla vasfındayken bu arazileri sattınız, sonrasında da bu şahsa hediye edercesine kamunun bu milletinin malını bu şekilde niye peşkeş çektiniz? diye bu soruları sorduk.
İNCELEYİNCE
Ahmet Soğuk Belediye Başkanı cevap verdi ve dedi ki ‘Sayın İl Başkanı yanıltılmaktadır. Bu ihale tek kişinin katıldığı ihale değil, bunların dökümanlarını kayıtlarının videolu olarak cevaplarını veriyoruz. Ben ilgili belgeleri gerekli yerlere ulaştıracağım’ dedi. Sağolsun kendisi bize bu belgeleri gönderdi belgeleri inceledik. Belgelerin incelenmesinde daha büyük problemler ortaya çıktı. Kendilerine fayda sağlayacağı işten zarar edecekler gibi görünüyor. Bu belgeler incelendiğinde bütün parsellerle yani o gün o ihale süreçlerinde sadece Ağacık köyünde bu iki parsel Ferizli ilçesinde daha çok parselin ihale yoluyla satışa çıkartıldığını görüyoruz. Açık teklif ile yapılan satışlarda bahsettiği beş kişi katılmıştır diyor.  ya iki tanesi şirket, üç tanesi gerçek kişi bu katılanların her ihalede de aynı beşlinin yer aldığını görüyoruz. İsimler hiç değişmiyor al ver, al ver aynı şekilde paylaşım konusu burada tahminimizce bu kişilerin katılımıyla daha önceden tahmin edilen yapılara bu yerler ihaleymiş gibi gözüküyor. Yani baştan senaryosu yazılan bir iş bunu uygulamaya koymuş gibi gözüküyor. Bizim merak ettiğimiz hususlar çok belli ve bunların cevapları yok” şeklinde konuştu.
İKİNCİ ÜNİVERSİTEYİ
Sakarya için ikinci üniversite ile ilgili haberler için Bülbül şu açıklamaları yaptı, “Geçen seneden bu yana Sakarya için heyecanlı bir bekleyiş olmuştu. Sakarya için ikinci bir üniversite geleceği açıklamasını biz yine Sakarya adına faydalı bir iş olarak gördük. Bundan dolayı memnuniyetimizi o dönemlerde ifade etmiştik. Fakat bunu ifade ederken şunu da eklemiştik. ‘Bu bal çalmaktan ibaret kalmaz inşallah, bununla alakalı somut adımların atıldığını görürüz’ demiştik. Bu atılacak adımlarda üzerimize düşen ne varsa katkı sağlamakta elimizden geleni yapacağımızı ifade etmiştik. Fakat bugüne kadar ikinci üniversite ile ilgili o dönem manşetlere taşınan haberlerin ötesinde herhangi bir gelişme olmadığını görmekteyiz. Bizler MHP olarak Sakarya’nın bir öğrenci şehri haline gelmesini arzu ediyoruz. Bu yönde atılacak nitelikli adımları acele ile bekliyoruz” diyerek ikinci üniversite olacak ise bir an önce adım atılması gerektiğini belirtti. Elif ALGÜL- Muhammet Rıza ÇİÇEK

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21