MHP ilçe kongreleri tamam

MHP İl Başkanlığı, geçtiğimiz cuma günü ve hafta sonu Sapanca, Pamukova, Geyve, Taraklı, Akyazı ve Hendek ilçe kongrelerini gerçekleştirerek, kongre sürecini tamamladı.

MHP ilçe kongreleri tamam

sakaryayenihaber.com – Serkan OK

MHP İl Başkanlığı, geçtiğimiz cuma günü ve hafta sonu 6 ilçe kongresini gerçekleştirdi. Kongrelere; MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ve İl Başkan Yardımcıları, İlçe Belediye Başkanları, MHP İlçe Başkanları ve delegeler katılım sağladı.

3 GÜNDE 6 KONGRE

Geçtiğimiz cuma günü MHP Sapanca İlçe Başkanlığı’nın kongresi gerçekleşti. Kongrede tek aday olarak gidilen seçimde Gökhan Alemdar, geçerli oyların tamamını alarak başkan seçildi. MHP İl Başkanlığı, hafta sonu ilçe kongrelerine Pamukova ilçesiyle başladı. Pamukova ilçe başkanlığının kongresinde tek aday olan Arif Çakıl, geçerli oyların tamamını alarak başkan seçildi. Pamukova’nın ardından Geyve ilçe kongresi gerçekleşti. Kongrede yapılan seçim sonrası Murat Çakmak başkan seçildi.

GÜVEN TAZELEDİLER

Partililer, Geyve kongre sonrası Taraklı ilçe başkanlığının kongresine katıldı. Kongrede siyasi konuşmalar ve raporların okunmasının ardından seçime gidildi. Mevcut Başkan Halim Cingöz, seçim sonrası tekrardan seçilerek güven tazeledi. İl Başkanlığı, ilçe kongrelerinde son olarak dün Akyazı ve Hendek’i gerçekleştirerek kongre sürecini tamamladı. Akyazı’da mevcut Başkan Ali Dertli, Hendek’te Burhan Namlı geçerli oyların tamamını alarak güven tazeledi.

BÜLBÜL DEĞERLENDİRDİ

Kongreler sonrası değerlendirmede bulunan MHP’li Bülbül, "İstiklal İçin Birlik, İstikbal İçin Dirlik" diyerek; Sapanca, Pamukova, Geyve, Taraklı, Akyazı ve Hendek ilçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Kongrelerde seçim sonrası başkan seçilen arkadaşlarımıza ve yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum, kongrelerimizin ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

banner3
YORUM EKLE