MHP'li başkan annelere destek için Diyarbakır'a gitti

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, evlatlarını PKK'dan kurtarmak isteyen annelere destek olmak için Diyarbakır'a gitti

MHP'li başkan annelere destek için Diyarbakır'a gitti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak Diyarbakır’da evlatlarını terör örgütü PKK’nın elinden kurtarmak için HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde eylem başlatan annelere destek için Diyarbakır’a gitti.
Diyarbakır'da anne Hacire Akar’ın dağa kaçırılan oğlu Mehmet Akar için 22 Ağustos'ta başlattığı eylemin 30’uncu gününde, eyleme katılan ailelerin sayısı 51’e ulaşırken, Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak, acılı anneleri ziyaret ederek onlara destek verdi.
Başkan Oturak, "Sakarya’dan sizlere kucak dolusu sevgiler getirdim, bin yıllık kardeşliğimizi bölmek isteyenlere karşı aldığınız tavrın sonuna kadar arkasındayız. Siz burada terörün kaynağını kesecek devletimizde dağda bayırda ne kadar dalı budağı varsa yok edecektir" dedi.
Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatan ilçe başkanı Oturak, “Sizler ne kadar Kürt’seniz bizde o kadar Kürt’üz, biz ne kadar Türk’sek siz o kadar Türk’sünüz” diyerek ellerinde Türk bayrakları ile evlatlarını bekleyen ailelere "Allah kavuştursun" diye dua etti.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER