MHP MYK’yı bekliyor

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, kongre takvimi için MYK’ dan bir kararın çıkmasının gerekli olduğunu söyleyerek, “Genel başkanımızın oluşturacağı divanı ile birlikte MYK’ nin vereceği bir karara bağlıyız.” dedi 

MHP MYK’yı bekliyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, bu yıl içinde gerçekleşecek olan kongreler konusuna MYK’nın kararın beklediklerini ifade etti. İl kongresi konusunda en son gerçekleşecek ilçe kongresinin ardından en az 45 gün sonra il kongresinin yapılacağını söyleyen Akar, “ Biz delegelerle sürekli istişare halinde olan bir siyasi yapıyız. Her delege kendi ilçesinde çalışmaların başlamasını bekliyor” dedi. 

‘BAYRAK YARIŞIDIR’

Yapılan kongrelerde mevcut başkanların tekrardan aday olabileceğini ve başka adaylarında olabileceğini ifade eden Akar, “Bu demokrasinin en tabi seyri. Kaldı ki MHP’ye mensup olan üyeliği bulunan partimizin en zorlu günlerinde yanında bulunmuş, bu partinin cefasını çekmiş, yükünü sırtlamış her bir kardeşimizin çıkıp, ‘başkan adayı olmak istiyorum” demesi kadar da doğal bir şey yok. Çok aday bizim için sorun değil. Bu bir bayrak yarışıdır. Ben o mantıkla yaklaşıyorum. Çok adaylı olmasından dolayı da gocunmam, hatta sevinirim ben bir şeyleri yapacağım diye iddia ederim. Karşımdaki de başka şeyleri iddia eder belki benim yanlışlarımı söyler, benim eksiklerimi söyler bana katkı sağlamış olur. Benim için bir kazanımdır” şeklinde konuştu. 

‘KIRGINLIĞIN OLMAMASI’

Genelde siyasi rekabet içerisinde kalındığında çok adaylı olma hali kırgınlıklara yol açma ihtimalinin de olduğunu vurgulayan Başkan Akar, “Eğer öyle bir seyir izlenirse de kırgınlıklara mahal vermeden süreci tamamlama niyetindeyiz. Tek aday olması yönünde  bir tavsiyesi olması halinde istişaremizi yaparız. Ona rağmen, ‘Ben rakip olmak istiyorum’ denildiğinde de ne ben ne de mevcut ilçe yönetimi ‘hayır sen aday olamazsın’ demez” şeklinde konuşarak altını çizdi. 

‘KONGRE YENİLENMEDİR’

Tek liste olup olmamasına genel merkezin bir önerisinin olabileceğini de sözlerine ekleyen Akar, “Bu öneri bizim için önemlidir. Ben kongrelerimizin birlik ve beraberliğimizin gelişeceği sükûnet içerisinde geçecek bir kongre olacağını düşünüyorum. Zira şu ana kadar herhangi bir ilçemizde bu kongrelerle alakalı böyle hizip çıkarılacak gruplaşma olacak bir yapı bir adayla karşılaşmış değiliz. Kongre yenilenmedir. Kongrelerde teşkilatlar  güçlenerek çıkacaktır” ifadelerini kullandı.  Serkan OK/Sevda TAŞDAN

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER