MHP Sakarya’da tek adaylı kongreye doğru… 

Hafta sonu gerçekleşecek olan MHP İl Başkanlığı’nın kongresinde mevcut Başkan Ahmet Ziya Akar haricinde henüz ‘adayım’ diyen olmadı

MHP Sakarya’da tek adaylı kongreye doğru… 

Serkan OK’un haberi 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya İl Başkanlığı’nın kongresi 27 Eylül Pazar günü saat 11.00’de Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Tüm dünyada etkisini halen sürdüren kovid-19 salgınından dolayı MHP Genel Merkezi tarafından 81 il başkanlığına genelge gönderildi. Genelgeye göre, salgına karşı tedbir amaçlı kongreye sadece delegeler, görevliler ve protokol katılım sağlayacak. 
AKAR, ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI
MHP İl Başkanlığı’nın kongresinde mevcut Başkan Ahmet Ziya Akar, geçtiğimiz haftalarda tekrardan aday olacağını açıklamıştı. Bazı internet sitelerinde il başkanlığı için ismi geçen kişilerden henüz ‘adayım’ diye resmi bir açıklama gelmedi. Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, kongre öncesi gazetemize açıklamalarda bulundu. 
‘ŞU ANA KADAR BAŞVURAN OLMADI’
Şu ana kadar il başkanlığına ‘adayım’ diyen başka bir kişinin olmadığını söyleyen Akar, “Hafta sonu il kongremizi gerçekleştiriyoruz. Kongrede tekrardan adayım. Genel Merkez ile iletişim kurduk ve onlarda tekrardan aday olmama sıcak baktılar. Bazı internet sitelerinde İl Başkanlığı için aday olacak kişilerin isimleri geçiyor. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir geleneği var. Bu gelenek çerçevesinde ilerlemek gerekiyor.  Şu ana kadar İl Başkanlığına ya da Genel Merkez’e ‘adayım’ diyen olmadı. Bu bir demokrasi yarışıdır. Başka kişilerde aday olabilir ama şu ana kadar herhangi bir başvuru olmadı” dedi. 
600 DELEGE OY KULLACAK
Öte yandan pazar günü gerçekleşecek olan MHP İl Başkanlığı kongresinde 600 delege oy kullanacak. İl Başkanı Akar, “Kovid-19 salgınına karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Genel Merkez bu noktada tüm il başkanlıklarına genelge gönderdi. Bizlerde genelge çerçevesinde il kongremizi gerçekleştireceğiz. Delegeler, protokol ve görevliler katılım sağlayacak. Pazar günü gerçekleşecek olan İl kongremizin ilimize, ülkemize ve milletimize şimdiden hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER