“MHP var olmaya devam edecektir”

1969 yılında isim değişikliği sonrası kurulan MHP’nin 52’nci yıldönümü nedeniyle açıklama yapan İl Başkanı Akar, “Anadolu coğrafyasında var olduğu müddetçe Türk milliyetçiliği fikri dillendiği sürece, MHP de bu coğrafya da var olmaya devam edecektir” dedi

“MHP var olmaya   devam edecektir”

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

MHP 52 YAŞINDA

8-9 Şubat 1969’da Adana'da yapılan büyük kurultayda Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CMKP) ismi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak değiştiren parti, 52’nci yıldönümüne girdi. İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da partisinin 52’nci yıldönümü nedeniyle gazetemize açıklamalarda bulundu. Akar, MHP’nin 52 yıldır Türk siyasi hayatında milli hak ve menfaatlerin temsili, Türk milletinin menfaatine olan devlet uygulamalarının temini adına siyaset üreten, yapıcı, uzlaşmacı ve her zaman devlet-millet bütünlüğünü önceleyen bir siyasi anlayışa sahip olduğunu söyledi. Siyasi mekanizmanın tıkandığı her dönemde MHP’nin önce “ülkem ve milletim” daha sonra ise “partim ve ben” dediğini vurgulayan Akar, “Milliyetçi Hareket Partisi 52 yılını doldurmuş ve yoluna emin adımlarla devam eden bir partidir” dedi.

“DİLLENDİRMİŞTİ”

Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu askeri, siyasi ve ekonomik anlamda sıkışmışlık halinin bugün MHP’nin son 15 yıldır dillendirdiği fikirlerin ne kadar haklılık kazandırdığını bir kez daha gözler önüne serildiğini ifade eden Akar, “Biz, bunlarla övünüyoruz ancak siyasi muhataplarımıza karşı üstünlük aracı olarak da kullanmak niyetinde değiliz. Türk milletinin menfaatine olan politikaları geliştirmek adına siyasetini icra eden Milliyetçi Hareket Partisi, tabiki millet menfaati adına bazı görüşler ifade edecekti. O gün savunduğu değerlerin, bugün karşılık buluyor olması ve bu karşılığı iç siyasetten ziyade, dış siyaset anlamında Türkiye’ye dayatılan zorluklara direnme noktasında bir çıkış yolu olarak devletimizin kabul etmesi gerçekten önemlidir” diye konuştu.

“SİYASETE DEVAM”

MHP’nin kurucusu rahmetli Alpaslan Türkeş’ten aldıkları sorumluluğu daha üst seviyeye çıkarmak adına ve Türkeş’in vefatı sonrasında görevi devralan Devlet Bahçeli’nin göstermiş olduğu yolda siyasetlerini geliştirmeye devam edeceklerinin altını çizen Başkan Akar, “Her zaman Türk milletinin yanında olacağız. Partimizin yıldönümüne gelirsek, salgın nedeniyle genel merkezimizin belirlediği alanlarda kutlamalar gerçekleşecektir. Biz de kendi teşkilatlarımızda salgını göz önünde bulundurarak sanal ortamda kutlamamızı gerçekleştireceğiz. Böyle bir çatı altında siyaset yapmaktan onur ve gurur duyuyorum. Türk siyasetinde her daim varlığını hissettiren, almış olduğu oy oranlarının ötesinde Türk-devlet hayatının işleyişinde etkin rol alan Milliyetçi Hareket Partisi yoluna devam edecektir. Anadolu coğrafyasında var olduğu müddetçe Türk milliyetçiliği fikri dillendiği sürece, MHP’de bu coğrafya da var olmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE