MHP'den soru yağmuru

MHP Serdivan İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi ve Serdivan Belediyesi’ne sert eleştiriler ve sorularla yüklenildi. İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan, sorularına cevap gelmediği takdirde belgelerle konuşacaklarını söyled

MHP'den soru yağmuru

MHP Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyelerinin de katılımıyla Tunatan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, Serdivan Belediye Başkan Aday Adayı Aydoğan Arslan da yer aldı. AKP Milletvekillerinin şehrin sorunlarını yok sayarak hareket ettiğini söyleyen MHP Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan, ilimizin eğitim, sağlık ve gelişmiş iller sıralamasındaki yerini AKP’li Milletvekillerine sordu.
KAYABAŞ SORDU
MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Adnan Kayabaş, Büyükşehir Belediyesi’ne bazı sorular yöneltti. . Kayabaş, “62 Milyon’a mal edilen yeni terminal binasının iskanı var mıdır? Proje mühendisine olan 17 Milyon’luk borcun mahkemeye intikal etmesinin sebebi nedir?” diye konuştu. İlimize 100 metre arayla yapılan 2 adet orta garajın şehrin ihtiyaçlarını karşılamadığını ifade eden Kayabaş, garajların bölgedeki trafik sorununu daha da arttırdığını ifade ederek, “Yapılan trafik düzenlemelerinin halkımıza maliyeti nedir?” dedi. Kayabaş, ilimizin çeşitli noktalarında kurulu olan parkomatların da Sakaryaspor’a ne kadar maddi destek sağladığını sordu.
REKLAM
Toplantının devamında Serdivan’la ilgili soruları ise MHP Serdivan Belediye Meclis Üyesi, Enver Özdemir sordu. Belediyenin gelirlerinin reklam harcamalarında kaynak olarak kullanıldığını ifade eden Özdemir, “Belediyenin reklam harcamalarının miktarı ve kaynağı nedir?”dedi. Belediyeden alınan ruhsatlar sonrası, belediyenin ruhsata aykırı yapılar inşa edilmesine göz yumulduğunu söyleyen Özdemir, “Sadece kendi evi için uğraşan garibanlara işletilen kanun, bazı müteahhitlere de uygulanmakta mıdır?” diye sordu.
İHALE
Serdivan Gölpark Projesi’nin işletme ihalesi yapılmadan hizmete sunulduğuna dikkat çeken Özdemir, “Burayı işletme hakkı kime neden hangi şartlarda verildi?” şeklinde konuştu. Belediyenin iftarlarını hazırladığı firma hakkında da soru yönelten Özdemir, “Bu firmanın Serdivan Belediyesi’nden ihalesi yapılmadan işletme hakkı kazandığı bir alan var mıdır?” dedi. Belediyenin peyzaj işlerine yaptığı harcamaları soran Özdemir, belediyenin peyzaj işlerini hangi firmanın yürüttüğünü de sordu.
ÇUBUKLU’YU UNUTMADIK
Özdemir, “Çubuklu’daki bedelsiz arazi kiralaması olayı hala aklımızda iken, Kazımpaşa ve mahalle haline getirilen köylerimize seçimden sonra yapılacak şuulandırma hazırlığı hakkında, halkımıza seçimden önce bilgi verecek misiniz?” ifadelerini kullandı. Serdivan Belediye binasını yapan firmayla ilgili de soru yönelten Özdemir, firmanın belediyeye makam aracı tahsis edip etmediğini sordu. MHP Serdivan İlçe Başkanı Muharrem Kurtulan ilçe teşkilatı tarafından sorulan sorunlara, 2 gün içerisinde cevap beklediklerini söyleyerek, cevap gelmediği takdirde soruların cevabını belgeleriyle paylaşacaklarını söyledi. Konuşmasının sonunda seçmeni MHP’ye oy vermeye davet eden Kurtulan, “Biz insanlardan 20 yıl istemiyoruz. Bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıl istiyoruz. Verdiğimiz sözleri tutamazsak zaten, bir daha da istemeyiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER