MHP'den Vali Nayir'e 'Atatürk' daveti

MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı, Vali Ahmet Hamdi Nayir'i ziyaret ederek, 10 Kasım'da Atatürk için düzenleyecekleri mevlid programına davet etti 

MHP'den Vali Nayir'e 'Atatürk' daveti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Teşkilatı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla mevlid okutacak. Mevlid programı 10 Kasım akşam ile yatsı namazları arasında Şerefiye Camisinde düzenlenecek. 
Mevlidle ilgili çalışmalarını sürdüren MHP teşkilatı, bu kapsamda Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'i de ziyaret ederek kendisini mevlide davet etti. 
Valilik makamında gerçekleşen ziyarette konuşan MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, "Bilindiği üzere Mustafa Kemal Paşa’ya Gazilik unvanı Sakarya meydan muharebesinden sonra verilmiştir. Bütün şehirlerimiz için devletimizin kurucusunun önemi büyük olmakla birlikte Sakarya’mızın kendisine olan saygı ve minnetini onu dualarla anarak yerine getirmek istedik, bu vesile ile Valimiz nezdinde tüm şehrimizi bu programa davet ediyoruz” dedi.

MHP ilçe başkanı Oturak, ziyaretin anısına Vali Nayir'e Başbuğ Alparslan Türkeş'in 9 Işık kitabını ve "Davaya Adanmış Bir Ömür Devlet Bahçeli" isimli kitabı hediye etti. Vali Nayir ziyaret ve davet için teşekkür etti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 12:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER