MHP’li Başkandan “Türkçemize sahip çıkalım” çağrısı 

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada “Türkçemize sahip çıkalım” çağrısında bulundu

MHP’li Başkandan “Türkçemize sahip çıkalım” çağrısı 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı ilçe başkanı Halil Hakan Oturak 13 Mayıs Türk Dil Bayramı vesilesi bir açıklama yaptı.

Başkan Oturak açıklamasında, “Dil meselesi bir milli müdafaa meselesidir. Dilimizi korumak, vatanı korumakla birdir. Çünkü, dil de vatan kadar, tarih kadar, gelenek ve töre kadar azizdir. Dil de bayrak gibi, aile gibi mukaddesattandır.” İfadelerini kullanan ilçe başkanı, Türkçemize yeteri kadar önem gösterilmediğini, bugün konuşma dilinde ve özellikle sosyal medya vasıtaları üzerinden kullandığımız yazı dilinde çok ciddi yazım hataları yapıldığını, Türkçe ’de karşılığı olduğu halde bir çok yabancı kelimenin gereksiz yere kullanıldığını, cadde ve sokaklarda yabancı tabelalardan geçilemediğini, böyle giderse gelecek nesillerin geçmiş tarih ve edebiyat eserlerini dahi okuyamayacak şekilde bozuk bir Türkçe’ ye sahip olacaklarını görüyoruz” dedi.

Dil kavramının milli kültürümüzün temelini teşkil eden öğelerin başında olduğunu söyleyen ilçe başkanı Oturak, yine milli kültürümüzün diğer temel unsurlarından olan “din” Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in ifadesi ile güzel nasihat demek olduğuna göre, bu nasihati verecek olan Türkçemizi doğru kullanmak ve nesillerimize doğru öğretmek durumundayız diyerek doğru dil kullanımının diğer unsurlara olan etkisinin altını çizdi. 

MHP Adapazarı ilçe başkanı “Dil milli bir meseledir. Onu müdafaa etmek annelerin, babaların, sosyal medya kullanıcılarının, yazarların, öğretmenlerin, belediye başkanlarının” en önemli görevlerinden biridir. Herkesi göreve çağırıyorum, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı kutlu olsun” dedi

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerafettinokut
Şerafettinokut - 6 ay Önce

Hocam sızlerden iş itiyorum

Şerafettinokut
Şerafettinokut - 6 ay Önce

Hocam sızlerden iş itiyorum

Şerafettin okut
Şerafettin okut - 6 ay Önce

Maddi yardım istiyorum

SIRADAKİ HABER