MHP’li Bülbül bütçe görüşmelerinde çok sinirlendi

Meclis'te bütçe görüşmelerinde MHP sıralarına parmak sallayarak konuşan HDP’li Bektaş’a, MHP’li Bülbül’den tepki geldi

MHP’li Bülbül bütçe görüşmelerinde çok sinirlendi

2021 yılı bütçe görüşmelerini tartışmak üzere bir araya gelen TBMM Genel Kurulu, parti temsilcileri aracılığıyla görüş belirtmeye devam ediyor. Önceki gün başlayan 12 günlük maratonun dünkü gündeminde Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilen bütçe görüşüldü. Parti konuşmacıları sırayla kürsüde bütçe ve bütçe gündemine ilişkin görüşlerini belirten HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın ifadeleri sonrasında tansiyon yükseldi.
GERGİN ANLAR YAŞANDI
Kürsüdeki HDP'li vekilin ‘140 senelik alacağımız var’ ifadeleri üzerine MHP sıralarından itiraz sesleri geldi. 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un söz hakkı vermesi üzerine MHP'li vekil, HDP'nin Yunus Emre'den, Hacı Bektaşi Veli'den bahsetmesine rağmen kindar bir dil kullandığını belirtti. 
Bunun üzerine HDP Grup Başkanvekili Beştaş, MHP sıralarına seslenirken "Burada hepimiz grup başkanvekilleri olarak sözümüzü kuracağız. Ben iki noktayı not aldım. Hatibimiz cevap verdi. 'Sizi dinlemek zorunda değil kimse' dedi ve yerinden, grup başkanvekili olduğunu unuttu, 'Böyle bir dünya yok' dedi. Hayır efendim dinleyeceksiniz. Kuzu kuzu dinleyeceksiniz. Biz nasıl sizi dinliyorsak, siz de dinleyeceksiniz. Biz burada konuşma hakkını sayın Bülbül'den ya da MHP'den almadık. Biz halktan aldık” ifadelerini kullandı. 

HDP’li Bektaş’ın konuşması sonrasında MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül söz alarak, “Bu millet, kimin kuzu, kimin kurt olduğunu biliyor. Allah'ın izniyle onun da hakkını veririz. Onu da söyleyeyim" dedi. Serkan OK 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE