“Milletin canı yanıyor!"

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, koronavirüs sürecinde ekonomide yaşananlarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı 

“Milletin canı yanıyor!"

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.
 İl Başkanı Abay, yazılı açıklamasında  “Ekonomimiz adeta yanıyor, iktidar ise yangına su dökmek yerine benzin döküyor. Sonra da dönüp millete ‘kriz yok, ayaktayız’ mesajı veriyorlar, güneş balçıkla sıvanmıyor. Bakınız, korona sürecinde 900 bin hanenin elektriği kesildi. 118 bin hane icralık oldu.” dedi.

BU YANGINA MÜDAHALE EDİN
Koronavirüsün tüm gündemleri gölgede bırakıyor olmasına rağmen, asıl gündemin ekonomik şartlar olduğunu vurgulayan İl Başkanı Fahrettin Abay, “Sayın Berat Albayrak ise ‘Ekonomik istikrar kalkanının olumlu sonuçlarını salgın sonrasında göreceğiz’ diyor. Göreceğimiz tek şey ne yazık ki artan işsizlik, artan borç yükü ve hayat pahalılığı olacak. Tablo ortada, iktidara sesleniyoruz; bu yangına müdahale edin” diye konuştu.

GELİN BU KRİZİ ÜRETİM SEFERBERLİĞİNE ÇEVİRELİM
Türkiye’nin her alanda bir çıkmazın içinde olduğunun altını çizen Abay, şu çağrıda bulundu: “İçinde bulunduğumuz bu krizi gelin hep beraber fırsata çevirelim. Gelin bu krizi bir üretim seferberliğine dönüştürelim. Gelin kaynaklarımızı artık betona ve inşaata değil, tarıma, çiftçiye ve hayvancılığa aktaralım. Gelin sadece AVM’leri değil, küçük ve orta ölçekli esnafı da destekleyelim. Gelin israf ve yolsuzluğun önünü keselim, ülkemize ek kaynaklar çıkaralım.” 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER