MİLLETVEKİLİ AYHAN SEFER ÜSTÜN'DEN NOBEL ÖNERİSİ

AKP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, sahabeler şehri olarak bilinen Kilis'e Nobel barış ödülünün verilmesi önerisi, kentte sevinç ile karşılandı.

MİLLETVEKİLİ AYHAN SEFER ÜSTÜN'DEN NOBEL ÖNERİSİ

Gelecek dönem ki Nobel Barış Ödülünün Kilislilere verilmesini öneren Üstün, "Çünkü Kilis nüfusundan çok fazla göçmeni yıllardır barındırıyor, onlarla birlikte yaşıyor ve bir olay bile olmuyor. Empati yapalım, diyelim Ankara'nın nüfusu 5 milyon, 6 milyon mülteciyi burada barındırabilir miydik? Çok zor. Ama Kilisliler nüfusundan çok daha fazla insanı yıllardır misafir ediyor. Bu nedenle Nobel Barış Ödülü Kilislilere verilsin. Bundan daha barışçıl bir davranış olabilir mi?" ifadelerini kullanmıştı.
GURURLANDIK
Üstün'ün önerisi kentte sevinçle karşılandı. Önerinin kent insanını gururlandırdığını belirten Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, bu gelişme üzerine yaptığı açılamada, “Kilis yıllardır 90 bin nüfusu olmasına rağmen 120 bin Suriyeli misafire de bakmaktadır. Her şeye rağmen Kilisli vatandaşlarımız, Suriyeli misafirlerimizle Ensar-Muhacir ilişkisi içerisinde kardeşçe geçinmektedir. İnsan Haklarından Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'e göstermiş olduğu bu duyarlılık ve hassasiyet için Kilis halkı ve şahsım adına şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE