MİTİNGE GELEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 31 MART'TAKİ OY HEDEFİNİ YÜKSEK TUTTU: SAKARYA'DAN REKOR BEKLİYORUM

Partisinin Demokrasi Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Havaya, suya, toprağa düşen cemreler, inşallah 31 Mart'ta sandıklara da düşecektir. Sakarya’dan bir kez daha rekor haberleri bekliyorum” dedi.

MİTİNGE GELEN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 31 MART'TAKİ OY HEDEFİNİ YÜKSEK TUTTU: SAKARYA'DAN REKOR BEKLİYORUM

DEMOKRASİ MEYDANI
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisince Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. Konuşmasına, kendi seslendirdiği ‘Aşk hikayesi’ isimli şiirle başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’ya övgüler yağdırdı. Erdoğan, “Darbelerde örselenen, depremlerde yıkılan, acılarını yüreğine basan, ama asla teslim olmayan Sakarya. Sen ne güzel bir şehirsin Sakarya” dedi.
İKİNCİ ÜNİVERSİTE
Sakarya'da 45. il mitingini yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, “Bu şehrimizi sadece aşkla sevmekle kalmadık, tarihi hizmetlerle de tanıştırdık. Sakarya’ya 17 yılda ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 24 katrilyon Sakarya’ya yatırım yaptık. Eğitimde 3136 adet yeni derslik inşa ettik. Bugün 86 binden fazla yükseköğrenim öğrencisinin öğrenim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesi olan SUBÜ’yü kurduk” dedi.
ŞEHİR HASTANESİ
Sakarya’ya 16 yılda 47 sağlık tesisi kazandırdıklarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlıkta toplam 1335 yataklı 17’si hastane olmak üzere 47 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 200 yataklı Doğumeviyle birlikte 6 sağlık tesisimizin inşaatı sürüyor. İhale sürecinde olan 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizin yapımına inşallah yakında başlıyoruz. İmar barışıyla 179 bin kardeşimizin sorununu çözdük” dedi.
268 KİLOMETRE YOL
“Ulaştırmada 133 kilometreden devraldığımız bölünmüş yol uzunluğunu 268 kilometre ilaveyle 401 kilometreye çıkardık” diyen Erdoğan, “Kaynarca, Karasu, Kocaeli, Ankara hududu bölünmüş yoludur. Buradaki çalışmaları da önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Yapımı devam eden Akyazı, Dokurcun, Ballıkaya varyantı bölünmüş yolunu İstanbul, Edirne, Gümüşova otoyollarındaki çalışmaları da seneye tamamlıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisince Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitinge katıldı. Konuşmasına, kendi seslendirdiği ‘Aşk hikayesi’ isimli şiirle başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’ya övgüler yağdırdı.
Erdoğan, “Milli mücadelede destan yazan, adına destanlar yazılan Sakarya. Balkanlar’ın, Kafkaslar’ın, Anadolu’nun her şehrinden insanları kardeş edip bağrına basan Sakarya, sevgisi de, öfkesi de, mücadelesi de adam gibi olan Sakarya. Darbelerde örselenen, depremlerde yıkılan, acılarını yüreğine basan, ama asla teslim olmayan Sakarya. Nerede bir mazlum, nerede bir garip, nerede bir mahzun varsa yardımına koşan Sakarya. Sen ne güzel bir şehirsin Sakarya.
45’İNCİ MİTİNG SAKARYA’DA
Erdoğan, “Sakarya gönlü vatan sevgisiyle, millet sevdasıyla, ülkeye hizmet aşkıyla dört mevsim baharı yaşıyor. Baharın müjdecisi olarak havaya, suya, toprağa düşen cemreler, inşallah 31 Mart'ta büyük ve güçlü Türkiye'nin müjdecisi olarak ben inanıyorum, sandıklara da düşecektir." dedi. Bunun için 11 günün kaldığını hatırlatan Erdoğan, seçim mitinglerine 8 Şubat'ta Sivas'ta başladıklarını, bugün Sakarya'da 45. il mitingini yaptıklarını söyledi.
TARİHİ HİZMETLER YAPTI
Bu şehrimizi sadece aşkla sevmekle kalmadık, tarihi hizmetlerle de tanıştırdık. Sakarya’ya 17 yılda ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 24 katrilyon Sakarya’ya yatırım yaptık. Eğitimde 3136 adet yeni derslik inşa ettik. Bugün 86 binden fazla yükseköğrenim öğrencisinin öğrenim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesi olan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesini kurduk. Yükseköğrenim öğrencileri için 9554 kişi kapasiteli yurtları açtık. 2 yıla kadar Pamukova’da 250 kişilik yurt daha açıyoruz. Şehrimize 28 bin seyirci kapasiteli bir stadyum, spor salonları, futbol sahaları inşa ettik. Eski stadın yerine yapacağımız millet bahçesinin çalışmalarına yakında başlıyoruz.
47 SAĞLIK TESİSİ YAPTIK
Sakaryalı ihtiyaç sahiplerine, şehit yakınlarımıza, engellilerimize toplamda 1,3 katrilyon lira tutarında sosyal yardım yaptık. Sağlıkta toplam 1335 yataklı 17’si hastane olmak üzere 47 adet sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. 200 yataklı Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesiyle birlikte 6 sağlık tesisimizin inşaatı sürüyor. İhale sürecinde olan 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizin yapımına inşallah yakında başlıyoruz. Sakarya’da bugüne kadar 7362 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışıyla 179 bin Sakaryalı kardeşimizin sorununu çözdük.
TÜRKİYE’NİN İFTİHAR KAYNAĞI
Endüstri bölgesi olarak belirlediğimiz 222 hektar alan üzerine kurulan BMC Sakarya Karasu üretim ve teknoloji üssünün temelini 13 Ocak’ta bizzat attım. Kardeşlerim; bu tesiste tank, zırhlı araç, askeri kamyon, ticari araç, motor, hızlı tren ve metro gibi pek çok üretim hakkı yer alacak. Yatırım büyüklüğü 500 milyon dolara ulaşacak bu tesis tüm etaplarıyla faaliyete geçtiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak. İlk etabı bu. İkinci etabı ise, seneye devreye girecek tesisle kendi ihtiyaçlarımızı karşılama yanında yıllık 1 milyar dolar civarında ihracat gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Böylece Sakarya’yla birlikte tüm Türkiye’nin iftihar kaynağı olacak dev bir yatırım Sakarya’da hayata geçmiş olacak.Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER