‘Mücadelemiz sürecek’

CHP’nin 97. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen çelenk töreninde konuşan İl Başkanı Ecevit Keleş, “Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir” dedi.

‘Mücadelemiz sürecek’

9 Eylül 1923 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 97’nci yaşına girdi. CHP İl Başkanlığı, 97’nci yıldönümü nedeniyle Demokrasi Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenledi. Törene; CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Ayça Taşkent, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, CHP İl Bilişim Sorumlusu Oğuzhan Gündüz, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

ÇELENK SUNDULAR

Düzenlenen törende şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından CHP İl Başkanı Keleş, İl Kadın Kolları Başkanı Çeroğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Konyalı Atatürk büstüne çelenk sundu. Çelenk sunumu sonrası günün anlam ve önemi adına İl Başkanı Keleş açıklamada bulundu. Keleş, “Temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığınız, 9 Eylül 1923’te de kurduğunuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bugünkü mirasçıları olarak huzurunuzdayız” dedi.

‘YÜREĞİMİZDE TAŞIYORUZ’

Keleş, “Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlığını, Kuvayı Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıldönümümüzde de yüreğimde taşıyoruz. Yegane amacımız, sizin ve silah arkadaşlarınızın kurduğu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, hiçbir çocuğun aç girmeyeceği bir Türkiye’yi inşa etmektir. İlke ve devrimleriniz ile 2. yüzyıla çağrı beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu.

‘ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ’

‘Mücadelelerimiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir’ diyen Keleş, “Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.       Serkan Ok     

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 11:36
banner3
YORUM EKLE