Muhtarlar için belediye meclisi önerisi

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, yurttaşın sorunlarının en yakın tanığı olan muhtarların çağın gereklerine göre hizmet verebilmesi için gerekli altyapının oluşturulması gerektiğin belirterek, "Muhtarlarımız, belediye meclislerinde söz hakkına sahip olmalıdır" dedi.

Muhtarlar için belediye meclisi önerisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Akyazı Muhtarlar Derneği Yaşar Kahraman'ı ziyaret etti. 
Başkan Keleş, İlçe Başkanı Mustafa İyiyazıcı, ilçe yöneticileri, İl yöneticilerinin de katıldığı ziyarette, muhtarların önemine vurgu yaptı. 
Muhtarların çağın gereklerine göre hizmet verebilmesi için gerekli altyapının oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Başkan Keleş, "Muhtarlarımızın başta özlük hakları ve çalışma koşulları için gereken yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Mahallede, köyde vatandaşın sorunu ile bire bir ilgilenen, sorunları daha yakından bilen muhtarlarımızın yetki alanları genişlemeli, belediye meclislerinde söz hakkına sahip olmalıdır" ifadelerini kullandı.
Akyazı Muhtarlar Derneği Yaşar Kahraman'a salgın döneminde gösterdiği hassasiyet ve çalışmalardan dolayı teşekkür eden Başkan Keleş, bir teşekkür plaketi verdi. 
Başkan Ecevit Keleş, Dernek Başkanı Kahraman'a gösterdiği misafirperveklikten dolayı teşekkür ederek, başarılar diledi.
Kahraman da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER