Mütercimler’e tepki dinmiyor

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, yaptığı basın açıklamasında Sakarya ve imam hatipleri hedef alan sözlerinden dolayı Erol Mütercimler’i şiddetle kınadıkları söyledi.

Mütercimler’e tepki dinmiyor

sakaryayenihaber.com –

Yeniden Refah Partisi Sakarya İl Başkanı Hidayet Kaya, konuyla alakalı yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:


“Araştırmacı yazar, akademisyen Erol Mütercimler’in Sakarya’mızı hedef alan nefret ve iftira dolu açıklamalarını esefle takip ettik. Bu asılsız, mesnetsiz açıklamalarından dolayı Sakarya Halkı adına kendilerini şiddetle kınıyoruz kınıyoruz.Hiç bir şekilde Sakarya halkımızı temsil etmeyen ahlaksız, maneviyat yoksulu bir şahıs üzerinden Sakarya’mıza çok ağır hakaretler edilmiştir. En kısa zamanda Erol Mütercimler’in bütün Sakarya halkından özür dilemesini bekliyoruz.Milli Görüş Camiası olarak Maddi ve manevi olarak her zaman olduğu gibi İmam Hatiplerimizin yanındayız. Malum şahsın iftiralarını kendine iade ediyoruz ve özür talep ediyoruz.

 

Söz konusu şahıs ayrıca İmam Hatip Okullarımıza dil uzatma cüretinde bulunmuştur. Erol Mütercimler’in  bu tavrını bilinç altındaki İslam düşmanlığının dışa yansıması olarak değerlendiriyoruz. İmam hatip okullarımız Ülkemizin en güzide eğitim kurumlarından biridir. Bu okullarımızda yetişen bürokrat, siyasetçi, memur, hakim, doktor vs... milletimize hizmet etmektedir.

 

Sakarya halkı milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanına ve bayrağına aşık bir millettir. Nitekim kurtuluş savaşında ve teröre karşı binlerce evladını şehit vererek bunu ispatlamıştır”

banner3
YORUM EKLE