‘Müzisyenler mağdur’

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, müzisyenlerin salgın döneminde sorunlarının daha da arttığını belirterek, çalışamadıkları için müzik aletlerini satmak zorunda kalarak evlerine ekmek götürdüklerini söyledi.

İlçe Başkanı Çetin, parti binasında bazı müzisyenlerle bir araya gelerek yaşadıkları sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Salgın nedeniyle müzisyenlerin büyük sıkıntılar çektiğini vurgulayan Çetin, “Müzisyenler halihazırda ekonomik zorluklar yaşarken salgınla birlikte çok daha kötü duruma geldi. Müzik-Sen’in verilerine göre salgın başladığından bu yana intihar eden müzisyenlerin sayısı 100’e yaklaşmış durumda. Müzik aletlerini satarak eve ekmek götürmeye çalışan müzisyenler var. Salgın sonrası ne yapacaklarını düşünemiyorlar” dedi.

‘GELECEĞE GÜVENLE BAKAMIYORLAR’

Müzisyenlerin geleceğe güvenle bakamadığını söyleyen Çetin, “Mart ayından bu yana çalışamayan veya çalışırken yasaklardan kaynaklı mağduriyet yaşayıp ekonomik ve manevi yıkım yaşayan yüz binlerce müzisyen var. Ne kısa çalışma ödeneği ne de işsizlik maaşı alabiliyorlar. Ülke çapında işsizliğin tavan yaptığı bir dönemde başka bir iş yapmak isteseler onu da bulamıyorlar. Tutarsız tedbirler nedeniyle eğlence yerleri kapatıldı, düğünlerde kısıtlamalara gidildi, müzik yayınları bitirildi. Ancak siz eğlence yerleri kalabalık oluyor diye kapatılıp hiçbir sosyal mesafenin olmadığı AK Parti mitinglerine izin veriliyor, AK Partili milletvekillerinin binlerce kişilik düğünlerine izin veriyorsanız iki yüzlü bir tutum var demektir. İktidarın acil olarak müzik ve sahne sanatçılarına destek vermesi gerekmektedir. CHP olarak salgından etkilenen sektörlerle görüşmeye ve sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz bütün mağdur vatandaşlarımızın sesi olmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Çetin, Sakarya’da yaklaşık 800 müzisyenin olduğunu sözlerine ekledi.

Serkan OK  

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 14:20
banner3
YORUM EKLE