Nihat Ergün Sakarya’da konuştu: “Siyaset üslubu değişmeli”

DEVA’nın Sakarya İl Başkanlığı’nda konuşan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, Türkiye’de siyasetin çözüm üretmediğini vurgulayarak, “Türkiye’de siyaset üslubunun tarzının değişmesi gerekiyor” dedi 

Nihat Ergün Sakarya’da konuştu: “Siyaset üslubu değişmeli”

sakaryayenihaber.com - Serkan OK'un haberi 
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, partisinin Serdivan ilçe kongresi için Sakarya’ya geldi. Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan ve yönetimi tarafından karşılanan Ergün, İl başkanlığını ziyaret ederek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 


İL BAŞKANLIĞI BİNASI AÇILDI 
Ziyaretlerinden ötürü Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’e teşekkür eden İl Başkanı Mehmet Erdoğan, “Sayın Genel Başkanımızın katılımıyla bugün il başkanlığımızı açtık. Kısa zaman içerisinde ilçelerde teşkilatlanma çalışmaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bugün Serdivan ilçemizle kongre sürecine başladık. Katılımlarından dolayı genel başkan yardımcımıza tekrardan teşekkür ediyor, kongrelerimizin ilçelerimize, şehrimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. 
‘SİYASET ÇÖZÜM ÜRETMİYOR’
Sakarya İl Başkanlığının faaliyetlerinde ilk defa bulunduğunu söyleyen genel başkan yardımcısı Ergün, “Türkiye’de siyasetin artık çözüm üretmekten çok uzaklaştığı bir zamanda çözüm üreten bir siyasete ve siyaset tarzına ne kadar ihtiyaç olduğunu gösteren bir zamandayız. Türkiye’de siyaset üslubunun tarzının değişmesi gerekiyor. Çözüm üreten bir siyasete ihtiyaç ar. Türkiye’de siyaset işini yapmıyor artık. Biz siyasetten ne bekliyoruz? Siyaset bir ülkede hukuk, adalet, güven, barış ve özgürlük üretir. Bunları üretmiyorsa bunların yerine çatışma, gerilim, güvensizlik, kavga ve hukuksuzluk üretiyorsa orada siyaset işini yapmıyor demektir. Siyasetin işini yapmadığı yerde diğer kurumlarda işini yapamaz hale gelir. Mesela ekonomi de işini yapamaz hale gelir” dedi. 
‘EKONOMİNİN GÜVENE İHTİYACI VAR’
Ekonominin güvene, hukuka, barışa ve huzura ihtiyacı olduğunu kaydeden Ergün, “Çatışma ve gerilimin olduğu yerde sağlıklı bir ekonomik faaliyet yapamaz. Ekonomi refah ve zenginlik istihdam üretirse işini yapmış olur ama Türkiye’nin ekinimside refah ve zenginlik üretme kabiliyetinin büyük oranda kaybetti. Bunun yerine fukaralık, işsizlik, pahalılık ve yüksek enflasyon üretiliyor. Ekonomiden beklediğimiz şey bunların çözüme kavuşması ve istikrarın sağlanması gereklidir. Ekonomi ve siyaset arasından çok yakın bir ilişki var. Siyaset işini yapmadığı zaman üretmesi gerekenleri üretmediği zaman, ekonomide üretmesi gerekenleri üretemiyor. Bu nedenle Türkiye’de siyasetinde ekonominin de yeniden yapılandırılması gerekiyor” diye konuştu. Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün’ün il başkanlığındaki açıklamalarının ardından partililer Serdivan’a geçti.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 17:21
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER