O paylaşımlar için çok sert çıktı: Ahlaksızlık

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz bugün bazı sitelerde yer alan "Sakarya'da Mevsimlik Kürt İşçilere Irkçı Saldırı" başlığı altında "Sakarya'ya fındık toplamaya gelen Mardinli mevsimlik işçiler, işveren ve köylülerin ırkçı saldırısına uğradı." şeklinde habere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

O paylaşımlar için çok sert çıktı: Ahlaksızlık

sakaryayenihaber.com - 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un paylaşımları şöyle;

1) Manipülatif haberciliği iş edinmiş sözüm ona bazı siteler "Sakarya'da Mevsimlik Kürt İşçilere Irkçı Saldırı" başlığı altında "Sakarya'ya fındık toplamaya gelen Mardinli mevsimlik işçiler, işveren ve köylülerin ırkçı saldırısına uğradı" şeklinde haber yayınlamışlardır.

2) CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun ise "Mardin’den Sakarya’ya çalışmak için gelen mevsimlik tarım emekçilerine, kucağında bebeği olan kadınlara darp..." şeklinde sosyal medya paylaşımları olmuş ve hatta kime ait olduğu anlaşılmayan bir video da paylaşmıştır.

3) Oysa Sakarya'da ne bugün, ne de bundan önce, anlatıldığı şekilde herhangi bir olay asla vuku bulmamıştır. Sakarya, Türkiye'nin, Balkanların ve Kafkasların her yerinden gelerek yerleşen insanların barış ve kardeşlik içinde yaşadığı bir yerdir.

4) Sakarya'da tüm etnik unsurlar etle tırnak olmuşçasına birbiriyle bütünleşmiştir. Örnek bir kaynaşma, birliktelik ve yardımlaşmanın söz konusu olduğu Sakarya'mız bu anlamda tam bir huzur kentidir.

5) Olmayan bir şeyi olmuş gibi göstermek bunu yapanlar açısından en hafif tabirle ahlaksızlıktır. Buna alet olanlar açısından da bu durum tam bir aymazlık, Sakarya'ya ve hatta Milletimize karşı yapılan ise açık bir saygısızlıktır.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 15:27
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
olmamissada olmustur galiba
olmamissada olmustur galiba - 5 ay Önce

ben bu beyi bir yerde taniyorum ya hmm ehm hee hee vAllah birsey olmamissada olmustur galiba !

Bekir Taşkın
Bekir Taşkın - 5 ay Önce

Ben 27 senedir eşim kürt bu zamanda kürt türk hep beraber yaşıyoruz kaç senedir kürt kardeş lerimiz burda fındık topluyorlar hiç böyle birşey yaşanmadı biz burda kardeş kardeş yaşıyoruz kimse bizi birbirimize sokamaz biz hepimiz türk bayrağı nın altında yaşıyoruz