O tren buraya gelecek!

CHP'li kadınlar, Ada Treninin seferlerinin hala başlamaması sebebiyle basın açıklaması yaptı 

O tren buraya gelecek!

sakaryayenihaber.com -  
YHT yol yapımı çalışmalarından dolayı 1 Şubat 2012 tarihinde geçici olarak durdurulan ve 7 yıl aradan sonra 16 Mart 2019’da yeniden seferlerine başlayan Ada Treni, dünyayı etkisi altına alan kovid-19 salgını sebebiyle tekrardan durduruldu. Normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte birçok seferler yeniden başlarken, Ada Treni henüz seferlerine başlamadı. CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş ve beraberindekilerle birlikte, Gar Meydanı’nda pankart açarak açıklamalarda bulundu. 

YÜCE’NİN AÇIKLAMASINI HATIRLATTI 
Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı olağan meclis toplantısında Ada Treni’nin, Adapazarı istasyonuna ne zaman geleceği sorusuna, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, ‘Yolcu talebinin az olması nedeniyle tren seferlerine başlanmıyor’ açıklamasını hatırlatan Çeroğlu, “Böyle bir açıklamayı yapmak Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak kendimize arz olduğunu düşündük. Yerine getirilmesi gereken bir konu için biz, 120 yıllık Adapazarı Garı’na gelmesi için 18 hafta yapmış olduğumuz eylemimizin üzerinden geçen bunca zaman sonra yapılanlar canımızı sıksa da bugün trenin gelmemesiyle ilgili yapılan açıklama yeniden gereğinin yerine getirilmesi anlamına gelmektedir. Yetkililere sesleniyoruz, ‘Biz 18 hafta burada eylem gerçekleştirirken, ısrarla bu yapmış olduğumuz eylem tamamıyla Sakarya halkına yararlı olan bir eylemdir’ dedik” diye konuştu.  
“SİYASİ RANT GÖRMEDİK”
Asla ve asla siyasi rant görmediklerini vurgulayan Çeroğlu, “‘Bu 120 yıllık garın siyasi rant olarak heba edilmesinin karşısındayız’ dedik. Bugün de aynısını söylüyoruz. Yaptığımız eylemlerde bir kez bile yanımızda bulunmayan kişiler, tren geldiğinde kendisine verdiğimiz çiçekler bile kabul edilmedi. Biz yine sustuk. Bizim için as olan halkın yararına trenin gelmesiydi. Yine aynısını düşünüyoruz. Trenin buraya gelmesi için yeni bir seçim beklemek durumunda mıyız? Yok öyle umutları tüketmek. Biz umudunu tüketmeyen kadınlar, Sakarya halkıyla o treni tıkır tıkır getirmesini biliriz. Sadece samimiyetlerine güvenerek daha önce söyledikleri tarih bitti fakat yine bekliyoruz. Bayram arifesinde insanların hem cebine hem gönlüne dokunarak lütfen trenimizi Adapazarı Garı’na getirerek ikinci bir bayram yaşatın, bizde sizi alkışlayalım” dedi. Serkan Özay

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 19:36
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rüştü çakır
Rüştü çakır - 3 hafta Önce

Adapazarının merkezinde tren kazalara sebep oluyor şehir dışında olması en mantıklı olanıdır onlarca kaza oldu

SIRADAKİ HABER