ONUR DUYUYORUM

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, SESOB’u ziyaretinde, toplumun orta direği olan esnafların organize olmasından mutlu olduğunu belirterek, “Sakarya’daki esnafın ülke ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı onur duyuyorum” dedi

ONUR DUYUYORUM

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, yurt gezileri kapsamında dün ilimize geldi. CHP ve MHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu otoban gişelerinde karşılandı. Kendisini karşılayanlarla tek tek tokalaşan İhsanoğlu, seçim otobüsüne binerek şehir turu attı ve otobüsten halka el salladı. İhsanoğlu daha sonra SATSO’yu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci, kurum olarak İhsanoğlu’nu ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
SAKARYA ÖNEMLİ
Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu ise, ilimizin ülkemiz için önemli bir bölge olduğunu belirterek, “Sakarya tarihi, coğrafyası ve sanayisiyle çok önemlidir. Sanayi ülkemizin önemli değerlerinden biri olmuştur. Buraya gelişlerim arasında önemli iki hadise var. Birincisi 1999 Depreminde, İkincisi de 2005’te. Depremde İslam dünyasından farklı yardımlar sağlamak için buraya geldik. Felaketzedelerin sıkıntılarını gidermek için uzun çalışmalar yaptık. 2005’te İSAR Vakfı’nın katkılarıyla 1 milyon TL yardımla 60 ev yaptırdık. Hala benzer hayır işlerinde kullanılmakta bu evler” diye konuştu.
HALK OYU
Ülkemizde ilk defa Cumhurbaşkanı’nın halk oylamasıyla seçileceğini hatırlatan İhsanoğlu, “Bu önemli bir gelişme. Bu seçimi daha önemli hala getiriyor. Bu seçim bir milletvekili ya da belediye seçimi değil. Biz ülkemizde istikrarın devam etmesini istiyoruz. İstikrarın devam etmesi çok yönlü bir hadisedir. Bir faktöre indirgenmesi hatalı olur” dedi. İhsanoğlu SATSO programının ardından SESOB’u ziyaret etti. İhsanoğlu toplumun orta direği olan esnafların bu şekilde organize olmasından onur duyduklarını belirterek, “Sakarya’daki bu yoğunlukları bakımından ülke ekonomisine yaptıkları katkılardan dolayı onur duyuyorum. Esnaf ve sanatkarlar her zaman ekonomimizin ve toplumumuzun temel direği olsun ve güçlenerek büyüsün” dedi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan arasında sıkıntılar yaşanmaması gerektiğini ifade eden İhsanoğlu, “AK Parti’nin kurucuları arasında benim arkadaşlarım var. AK Parti’ye oy verdim” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE