'ÖTV KALSIN TARIM CANLANIR'

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş ve Belediye Meclis üyesi Haluk Akbay, Adapazarı Ziraat Odasını ziyaret etti. Kurtuluş, tarım girdilerinde ÖTV kaldırılması ile sektörde canlanma olacağına inandığını söyledi.

'ÖTV KALSIN TARIM CANLANIR'

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, Adapazarı Belediyesi meclis üyesi Haluk Akbay ilçe yöneticileri ile birlikte Ziraat Odası başkanı Ercan Ateş’i ziyaret istişarelerde bulundular. CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş; Çiftçiler bir şey ekemediğinden köylerde 40 yaş altı tarımla uğraşmadığını, tapusu olanlar destekleme alarak yaşamlarını sürdüklerini söyledi. Kurtuluş yaptığı konuşmada, “Tarımda, yapısal, ekonomik, sosyolojik, kültürel, yasal, örgütlenme ve daha birçok konuda ciddi sorunlarımız var. Bana göre temel sorun; iktidarların, toplumun genel olarak tarımı önemsememesi yok sayması ve bunun sonucunda da değersizleştirilmesidir. Bu temel sorunu kalıcı ve en öncelikli olarak çözmemiz gerekir” dedi
SADECE ÖTV İNDİRİMİ
Tarıma değer vermemiz değer kazandırmamız gerektiğini belirten Kurtuluş, “Mazot, gübre, tohum ve ilaç girdisiyle arazilerini işleyemiyor kara kara düşünüyor. Köylümüz, tarım kredileri, yüksek faizli tüketici kredisi çekerek kapatıyor. Sonrada benim çiftçim sadık çiftçi oluyor. Bu nedenle  mazot, gübre, ilaç, tohum da ÖTV sıfırlandırılmalıdır. Sadece bunu yapsınlar bak tarım nasıl canlanıyor, üretim nasıl artıyor” dedi.
SORUMLULUĞU BİLİYORUZ
Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise; ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her türlü platformda yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiklerini ve getirmeye de devam edeceklerini ifade etti. Adapazarı meclis üyesi Haluk Akbay ise; “CHP’nin uzun yıllardan beri  Adapazarı belediyesinde meclis üyesi olarak bulunmadı. Omuzlarımdaki  yükün çok ağır olduğunu biliyorum “Bizler siyaset yoluyla kamu yönetmeye geldik. Bizler belediye içinde çalışanlar değiliz. Dolayısıyla Adapazarılı hemşehrilerimizin bizden büyük beklentileri var. Bu beklentilerin içinde yapılacak olan her çalışmada CHP adına hiçbir zaman engel olmayacağımı meclis toplantılarında ifade ettim. Tam tersine destekleyeceğimi de söyledim. Yanlış olanları da  söylemek zorundayız. Sürekli  sahadayım. Muhtarları ziyaret ederek  sorunlarını dinliyorum.  Meclis toplantılarında  bu sorunları gündeme getireceğim” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER