Pamukova Ak Parti Gençlik Kolları'ndan açıklama

Pamukova Ak Parti Gençlik Kolları içinde dua bulunan mektupla esnafa 1 liralık siftah parası bırakması ve bazı tepkilerin gelmesi sonrası açıklama yaptı.

Pamukova Ak Parti Gençlik Kolları'ndan açıklama

“YÜZ TUTMUŞ BİR GELENEĞİNİ YENİDEN CANLANDIRDIK”

Pamukova Ak Parti Gençlik Kolları içinde dua bulunan mektupla esnafa 1 liralık siftah parası bırakması ardından bazı kesimden tepki topladı. Pamukova Ak Parti Gençlik Kolları gelen tepkiler üzerine yaptıkları hareketin anlamını paylaşan bir açıklama yaptı. Pamukova Ak Parti Gençlik Kolları'ndan yapılan açıklamada, Türk-İslam kültürünün simgelerinden; sevgi, dostluk, paylaşma ve dayanışma gibi erdemlerin temsilcisi Ahi Evran Teşkilatının unutulmaya yüz tutmuş bir geleneğini yeniden canlandırdıkları ifade edildi.

“KONUYU ÇARPITMAYA ÇALIŞMIŞLARDIR”

Zaman zaman sivil toplum kuruluşları ve çeşitli gençlik organizyonları tarafından da gerçekleştirilen Türk-İslam kültürünün bir parçası olan bu geleneğin Pamukova İlçe Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından bugün yeniden canlandırılmasının gün boyu ilçe esnaflarından duygu dolu geri dönüşleri de beraberinde getirdiği belirtilen açıklamada; "Ancak bazı siyasi parti temsilcileri kindar, alaycı ve aşağılayıcı bir üslupla bu erdemli geleneği maksadının dışına taşımaya, konuyu çarpıtmaya çalışmışlardır. İlçemiz esnaflarından gelen duygu dolu güzel mesajlar ve konunun yerel basında yer almasından sonra Sakarya'nın dört bir yanından gelen güzel mesajlar esnafımızın, Pamukova Halkının, Sakarya Halkının geçmişine, kültürüne, geleneklerine, değerlerine ne kadar yüksek bir hassasiyetle canı gönülden bağlı olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu durum AK Parti Gençlik Kollarının ortak bir tarih ve kültüre sahip olduğu, bir arada yaşadığı toplumla ne kadar güçlü bir duygu ve düşünce birlikteliği yaşadığını ortaya koymaktadır. AK Parti'yi kuran, 18 yıldır kesintisiz iktidar yapan ve bugünlere getiren; millet ile kurduğu bu gönül bağıdır, karşılıklı muhabbettir. Bu vesileyle samimiyet ve duygu dolu mesajları ile hissettikleri güzel duyguları bizlere de tekrar tekrar yaşatan esnafımıza, Pamukovamıza ve tüm Sakaryamıza teşekkür ediyor, AK Parti Gençlik Kolları adına sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz." denildi.

YORUM EKLE