PAMUKOVA VE HENDEK'TE KAYBEDİLEN BAŞKANLIKLAR MASAYA YATIRILACAK: FATURA KİME KESİLECEK?

AKP’de yerel seçimlerde kaybedilen iki belediyenin faturasının kime kesileceği merak ediliyor. Genel merkez sonuçların kesinleşmesinin ardından teşkilattan rapor isteyecek. AKP İl Başkanı Tever, “Sonuçlar kesinleşince otururuz aramızda enine boyuna tartış

PAMUKOVA VE HENDEK'TE KAYBEDİLEN BAŞKANLIKLAR MASAYA YATIRILACAK: FATURA KİME KESİLECEK?

İKİ KAYIP BELEDİYE
31 Mart seçimlerinin ardından AKP’de kaybedilen iki belediye başkanlığının üzüntüsü yaşanıyor. MHP ile birlikte oluşturulan Cumhur İttifakı’na rağmen iki belediyenin kaybedilmesinin faturasının kime kesileceği önümüzdeki günlerde belli olacak. AKP Genel Merkezi’nin İstanbul ve Ankara seçimlerini sonuçlandırdıktan sonra illerden seçim raporu isteyeceği öğrenildi. AKP’de ayrıca seçimi kaybeden Cevat Keser ve Ali Kemal Sofu’nun kampanyaları da mercek altına alınacak.
DÜŞÜK PERFORMANS
Kulislerde iki ilçede adayının da seçim performanslarının düşük olduğu konuşuluyor. Pamukova’da AKP’nin meclis listesi başkan adayı Keser’den yüzde 9, Hendek’te ise AKP’nin meclis adayları başkan Adayı Sofu’dan yüzde 5 daha fazla oy aldı. Keser’in seçim mağlubiyetini teşkilata bağladığı iddia edilirken, Sofu’nun ilçe başkanlığından gelmesi nedeniyle teşkilatla bir sorunu olmadığı da vurgulanıyor. Sofu’ya getirilen en büyük eleştiri ise meydanlarda Babaoğlu’na cevap verememesi olarak gösteriliyor.
İRADEYE SAYGILIYIZ
AKP İl Başkanı Yunus Tever ise, sandıktan çıkan iradeye her zaman saygılı olduklarını belirterek, “Vatandaşımızın kararı her zaman başımızın üstünedir. Şu anda Genel Merkezde Ankara ve İstanbul ile ilgileniliyor. Sonuçlar kesinleşince otururuz aramızda enine boyuna tartışırız. O iki ilçede adayla ilgili bir sıkıntı olması muhtemel çünkü büyükşehre çıkan oyla adaya çıkan oy arasında ciddi fark var. Ayrıca meclis üyesi adaylarıyla arada da fark olması dikkat çekiyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER