banner67

Partisine verdi veriştirdi!

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, partisinin gençlik örgütünün sahipsiz bırakıldığını, artık sessiz kalmayı il örgütü olarak kendilerine yakıştırmadıklarını söyledi

Partisine verdi veriştirdi!

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

GENÇLİK ÖRGÜTÜ PARTİYE TEPKİLİ

İl Gençlik Kolları Başkanı Konyalı, partisinin gençlik örgütünün sahipsiz bırakıldığını vurgulayarak açıklamada bulundu. CHP’nin gençleri olarak uzayan olağan kurultay süreci hakkında genel merkezin ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz’ın hiçbir şekilde bugüne kadar bir açıklama yapmadığını ifade eden Konyalı, “Süreçle alakalı gençlik örgütleri ile irtibatta olunmaması Genel Kurultay ve Kadın Kolları Kurultayları gerçekleşmesine rağmen Gençlik Kurultayı ile ilgili bir planlamanın söz konusu bile olmayışı partimizin gençliğine verilen önemi mi teşkil etmektedir? 19 yıllık AKP iktidarının karanlık gölgesinde sürekli değişen eğitim sistemiyle baskılar, ötekileştirmeler, işsizlik ve ekonomik sorunlarla yaş alan yoldaşlarımızın sorunları ile Gençlik Örgütü Genel Merkezi'miz ne kadar ilgili olmuştur” diye sordu.

PARTİSİNE SORULAR YÖNELTTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütü’nün ekonomik sıkıntıların psikolojik problemleri tetiklediği şu günlerde genç işsizler ile hangi politik projelere ve eylemlere imza attığını soran Başkan Konyalı, “Bugün, Gençlik Örgütü’müz maalesef kendi öz evlatlarına sahip çıkamayan, pasifize edilmiş bir görüntü vermektedir. Görev süresi bitmiş, yaş haddi dolan genel başkanın yerini bir an önce yeni, genç ve dinamik kadrolara teslim etmesi gerekmektedir. Yakın zamanda yüreğimizi yakan maddi imkansızlıklar içinde yaşamına son veren Tugay Adak yoldaşımız 2014 yılında seçim çalışmalarında gözünü kaybetmiş, mücadelesini bir gün bile bırakmamış, inanmış, Kuvayı Milliye ruhunu iliklerinde hissetmiş, gençliğini Cumhuriyet Halk Partisi'ne adamış, partimizin meclis üyeliğini yaparken yaşamına son vermiştir. Tugay'ın maddî sorunlarını yıllardır görmezden gelenler, ona sahip çıkamayanlar artık çuvaldızı kendilerine batırmalıdırlar” dedi.

“ADALET VE VİCDAN İLE KALIN”

Başkan Konyalı son olarak şunları söyledi; “Toplumsal olaylara karşı yetersiz kalmamak için örgütlerin eylem ve etkinliklerinin dinamik hâle gelmesi adına 16’ncı Olağan Gençlik Kurultayı'mız için İl Örgütleri'mizi hakkımız olan, olağan kurultayımızın gerçekleşmesi umuduyla harekete geçmeye davet ediyoruz. Son olarak gençlik kurultayımıza partimizin öz gücü, öz evladı Kocaeli İl Gençlik Örgütü Başkan Yardımcılığı'mızı yapmış, Kartepe Belediye Meclis Üyemiz Tugay Adak kardeşimizin adını ölümsüzleştirmek üzere "Cumhuriyet Halk Partisi 16. Olağan Tugay Adak Gençlik Kurultayı" adıyla gidilmesini talep ediyoruz. Düşene dövüşene bin selam olsun. Emek, adalet ve vicdan ile kalın.”

YORUM EKLE