Reyhan Şahin: “Paraşütle buraya inmedim”

CHP'de yarın gerçekleşecek il kongresinde İl Başkanlığı için yarışacak olan Avukat Reyhan Şahin, Sakarya Yenihaber Gazetesi'nden Günay Yazıcıoğlu'na konuştu. Şahin: "Genel Merkezin adayı değilim, emeklerime haksızlık edilmesin" dedi.

Reyhan Şahin: “Paraşütle buraya inmedim”

Öncelikle kendisinin gerçek bir Cumhuriyet kadını olduğunu söyleyen Reyhan Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi’yle (CHP) doğduğunu ve kendini bildi bileli aktif siyasetin içinde yer aldığını belirterek; “Ben uzun yıllardır bu şehirde siyaset yapan, siyasetin içinde olan bir isimim. Dolayısıyla paraşütle bir yerden inmedim. Siyasette artık ciddi bir dil değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşüncesindeyim. Artık bir şeyler değişsin isteniyorsa, o değişimi partimize kazandıracak aday benim” dedi.


Reyhan Şahin kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki siyasi geçmişinden biraz söz edebilir miyiz?
“SİYASİ ÇİZGİM SİLİMEYECEK KADAR NET”

Reyhan Şahin, İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu evli ve 2 çocuk annesi. Reyhan Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi’nde kadın kolları, il eğitim sekreterliği, ilçe başkan adaylığı, kurultay delegeliği yapmış, Adapazarı İlçe belediye başkan adayı olmuş, siyasetten hiç kopmamış, parti içinde verilen her görevi yapmış ve çalışmış, bugünde partisini iktidara taşımak için yola çıkmış bir aday. Ezberleri bozup, parti içi yarışı, barışa dönüştürmeye, tüm gücümüzle kentin, ülkenin sorunlarına çözüm üretmek için birlikte çalışmaya talibim. 30 senedir görev bilinci ve sorumluluk anlayışı ile sürdürdüğüm siyasi çizgimi, silinmeyecek kadar net olduğu inancındayım.

Adaylığınız nasıl gelişti? Aday olmaya nasıl karar verdiniz? 
Elbette kendi siyasi deneyimim, birikimim ve Sakarya’da böyle bir ihtiyacın var olduğu inancıyla ve partili arkadaşlarımın desteğiyle yola çıktım. Bir iddia ve hedefiniz olmazsa yol yürümenin bir anlamı da olmaz. Gelişme böyle bir süreçti. Daha sonra, üzerinde daha çok düşündüğümde gerçekten bu parti için yarışların ve adaylık süreçlerinin bizi hırpalamadan ve kenetlenerek ve eşit mesafede olarak bir uzlaşmacı ve katılımcı bir anlayışla daha sağlıklı yürüyeceği kanısıyla aday olmaya karar verdim. 
İlk adaylığınız duyulduğunda Genel Merkezin adayı olduğunuz dedikodusu ortaya atıldı. Gerçekten genel merkezin adayı mısınız?
“PARAŞÜTLE BURAYA İNMEDİM”

Böyle bir şeyden benim haberim yok. Genel merkezden kimse beni aramadı bunu net bir şekilde söyleyebilirim. Böyle bir formülün genel merkezin tavsiye kararı üzerine İstanbul’da falan uygulanması üzerine konuşulmuş olmasının yansıması diye düşünüyorum. Onun dışında bir genel merkez adaylığı söz konusu değil. Elbette ben uzun yıllardır bu şehirde siyaset yapan, siyasetin içinde bir isimim. O nedenle böyle bir söylenti benim emeklerime haksızlık olur. Birlikte siyaset yaptığım birçok arkadaşım, birçok ilçede hala onlarla kol kolayız, omuz omuzayız. Dolayısıyla paraşütle bir yerden inmedim. Bu örgütün sürekli sorumluluk alan, çalışan bir üyesiydim. Bir neferiydim. Yine çıktığım yol aynen bu misyonu yerine getirmek içindir. Partiyi Sakarya’da büyültmek, çoğaltmak, iktidara yürümek için hazırlamak ve örgütleri kaynaştırmak. Bu eşit yarışlar için zemin hazırlamak.
Mevcut yönetimin çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 “DEĞİŞİM İÇİN BENİ SEÇMELİLER”

Aslında ben siyasette artık ciddi bir dil değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşünenlerdenim. Dolayısıyla partiye üye olarak bile en küçük sorumluluğu üstlenmiş, katkı sağlamış herkesin emeğine saygım var. 
Hedefleriniz neler? Partiyi neler kazandırmayı düşünüyorsunuz? Delege sizi neden seçsin?
“PARTİMİ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIMAK”
Reyhan Şahin öncelikle; çok çalışmayı taahhüt ediyor.  Bugüne kadar aldığı tüm sorumluluklarda bu çalışma düzenini almış, sergilemiş biri. Reyhan Şahin kucaklayıcı ve uzlaşmacı biri. Reyhan Şahin, dinleyen, çalışanın emeğine saygı duyan biri ve Reyhan Şahin gerçekten bu partiyi Sakarya’da olması gerektiği yere, hak ettiği yere taşımayı hedeflemiş, hedef olarak önüne koymuş biri. 
“SİYASETİN TARİHİNİ DEĞİŞTİRECEĞİM”
Ben partide herkesin aldığı sorumluluğun ve herkesin taşıdığı sorumluluğun bilincindeyim. Bunları çoğaltmak, artırmak, bunları kaynaştırmak ve koordine edip, gerçekten verimli çalışmalar üretmek, sonuçta da Sakarya siyasetinin tarihini değiştirmek benim hedeflerim arasında. Bu nedenle bir değişim talebi istiyorlarsa da beni seçmeliler diye düşünüyorum.
 Gittiğiniz yerlerde sizi nasıl karşılıyorlar? Sizden ne istiyorlar? Ne bekliyorlar?
“UZLAŞMA VE KENETLENMEYİ SAĞLAYACAĞIZ”

Genellikle ortak sorunlarımız var ve bunlar benimde bildiğim sorunlar zaten. Benim yola çıkma nedenim de bu sorunları çözmek zaten. Biz gerçekten çözümler üreterek halka dokunan kırsalından, kentine her aşamada ve bunları çözüm odaklı bir dille ve pozitif bir dille anlatan, çalışan örgütler olmalıyız. Örgütlerin talebi de gerçekten bir kaynaşma, uzlaşma ve kenetlenme. Ben de partililerimizin istediği bu kaynaşmayı, uzlaşmayı sağlayarak, birbirimize sıkı sıkıya kenetlenmeyi sağlayabilecek yapıda olduğumu düşünüyorum 

Delegelere vereceğiniz bir mesaj var mı? 
“ONLARA EMANET HİSSEDİYORUM”

Ben Cumhuriyet Halk Partisinin her üyesinin, yalnızca delegesinin değil, her üyesinin emeğe, samimiyete ve umuda, çalışmaya değer vereceğini, özgür iradeleriyle  bunu değerlendireceklerini biliyorum. Dolayısıyla kendimi onlara emanet hissediyorum .  
 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 11:58
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esma Kandil
Esma Kandil - 12 ay Önce

Bu surumluluğu başarıyla götüreceğineinanıyorumyolunuz açık olsun