Saadet Partili başkandan 'tanzim satış' önerisi

Saadet Partisi (SP) Kaynarca İlçe Başkanı Mustafa Tan, kent merkezlerinde belediyelerin kuracağı tanzim satış benzeri mağazalarla köyde üretilen ürünlerin aracısız, ucuza satışa sunulabileceğini belirten bir açıklama yaptı.

Saadet Partili başkandan 'tanzim satış' önerisi

Saadet Partisi Kaynarca İlçe Başkanı Mustafa Tan, Kaynarca Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında önerdiği, kent merkezlerinde Kaynarcalı üreticilerin ürünlerini satabileceği köylü satış noktalarının oluşturulması için görüşmelerini sürdürüyor.
Kaynarca Belediye Meclisi Üyesi de olan İlçe Başkanı Mustafa Tan, "Köylümüzün ürettiği sebze ve hayvansal ürünlerin, kentlerde sağlıklı ve organik gıda tüketmek isteyen vatandaşlarımıza aracısız ulaşabilmesi için bu projeyi hazırlıyoruz. Bunun için başta Kaynarca Ziraat Odası, Sebze Üreticileri Birliğimiz, muhtarlarımız olmak üzere Kaynarca Belediye Başkanımız Murat Kefli'nin de desteklediği bu projeyi hayata geçirmek çiftçimize karşı boynumuzun borcudur.
BELEDİYE BAŞKANLARINI ZİYARET EDECEK
Kaynarca Belediye tarafından ilçe girişine açılacağı açıklanan köylü pazarının da bir an önce yapılmasını arzu ediyoruz. Lahanamız gibi diğer sebze meyve ürünlerimizin, köy yumurtası, tavuğu, tereyağı, peynirinin satış noktaları hem çiftçimiz hem de kentli hemşehrilerimiz için yararlı olacaktır. Bunun için öncelikle Adapazarı, Serdivan, Erenler, İzmit belediyelerimizi ziyaret edeceğiz" dedi. 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE