Saadet Partisi: Asgari ücreti 5 bin lira yapalım

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, asgari ücretin 5 bin lira olması önerisinde bulundu

Saadet Partisi: Asgari ücreti 5 bin lira yapalım

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, 2021 asgari ücret görüşmelerinin devam ettiği bugünlerde, AK Parti hükümetine çağrıda bulunarak, “Gelin, günümüz şartlarına uygun 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde Asgari ücreti 5 bin lira yapalım.” dedi. 

İl Başkanı Abay, asgari ücretin son iki yıldır ihtiyaç ve tüketim maddelerinde artan yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında eriyip bittiğini söyledi. Başkan Abay, asgari ücretle çalışan emekçi kesimi aldığı ücrette hayatını sürdürmekte büyük sıkıntı çeker hale geldiğini, özellikle günlük ihtiyaca cevap veremeyen bu ücretin, sefalet ücreti haline gelerek asgari ücretliyi büyük bir borç batağına sürüklediğini işaret ederek açıklamasına şöyle devam etti;

“Asgari ücret sefalet ücreti olmuş, aileler dağılmış, çoluk çocuk sağa sola savrulmuş, toplumun kanayan yarası haline gelmiştir. Saadet Partisi olarak diyoruz ki; gelin bu asgari ücreti, bir sefalet ücreti olmaktan çıkaralım. Maaş oranını Beştepe’nin bütçe oran artışına göre ayarlayalım. Milletvekillerinin, Bakanların maaş artışına göre ayarlayalım. Günümüz şartlarına uygun 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde 5 bin lira yapalım. Eğer Türkiye tüketime yönelik ekonomik politikalardan vazgeçip, israfı bırakıp, faize borçlanmaya ve ithalata son verirse, Türkiye bu potansiyele sahip olduğu gibi işsizliğe de son verecektir. Bizde devlet yapısının esası olan ‘Halkı yaşat ki, Devlet yaşasın’ anlayışı binlerce yıllık Türk tarihinde var olan yegane temel esastır.”
 

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 20:45
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin onal
Metin onal - 1 ay Önce

Geçen sene 8bin diyordunuz