Saadet Partisi’nden Güven Övün yorumu 

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay, kendi partilerinden Pamukova Belediye Başkanı seçilen ancak geçen hafta AKP’ye geçen Güven Övün hakkında konuştu 

Saadet Partisi’nden Güven Övün yorumu 

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Bayat, Sakarya İl Başkanlığının düzenlemiş olduğu Genişletilmiş Ocak ayı İl Divan Toplantısına katıldı. İl divan toplantısı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

“Bin yıllık Çınar'dan bir yaprak dökülmüştür”
Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Bay, toplantının açılış konuşmasında geçen günlerde partisinden ayrılan Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün’e üzüldüklerini, ancak onun için üzüldüklerini belirterek, “Saadet Partisi olarak tüm teşkilatlarla onun arkasında durduk, ona destek verdik.  Eğer bu desteğimizin kıymetini bilseydi, hem Pamukova hem kendisi kazanırdı. Neden Pamukova ve kendisi kazanacaktı. Şöyle; çünkü gerçek manada belediyeciliği bilen bir partiyiz. Biz rantiyeye değil halka hizmet verecektik. Çünkü biz hem Türkiye'nin hem de insanlığın teminatıyız. Milli görüş 1000 yıllık bir çınardır ve bu Çınar'dan sadece bir yaprak dökülmüştür. Saadet Partililerle hiçbir sıkıntım yok demiş, mutlu olduğunu söylemiş… Peki öyleyse; bu insanları nasıl yarı yolda bırakmış.  Kalender hiçbir İnsana yakışmaz. Şimdi olan oldu. 4 tane temsilcimizle Pamukova’da hayırlı hizmetlere destek olacağız. Yanlışlara muhalefetimiz çok sert olacak.  Bundan sonra Pamukova'nın menfaatleri için belediye meclisinde çalışacağız.” dedi. Fahrettin Bay, AK Partinin elindeki bir takım güç  ile baskılar kurarak gücüne güç katmaya çalışmasını aslında onların yıkılışının başlangıcı olarak gördüklerini ifade ederek sözlerine son verdi.

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Yılmaz Bayat ise, konuşmasının başında Elazığ ve Malatya depreminde vefat eden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek, yaralılara acil şifalar temennisinde bulundu. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Bayat,  “AK Parti hükümetinin, yanlış politikaları bizleri bu duruma sokmuştur. Türkiye’de adalet yok. Hukuk devleti bitmiş. Biz Adalet ve Eşitlik istiyoruz. O yüzden Saadet Partisine bu ülkenin her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı var. Daha çok çalışacağız, daha sıkı çalışacağız ve daha örgütlü çalışarak hak ve adaletin hakim olması için ömrümüzün sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. İnşallah bunlara istediği rejimi kurdurtmayacağız. Saadet Partisinin önü açıktır” dedi. 
Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, konuşmasını şöyle sürdürdü;
"Milli görüşün özelliği mağdurlar, bu dünyada ezilen, haksızlığa uğrayanlar adına siyaset yapmaktır. Adil bir düzeni kurmak için siyaset yapmaktır. Bu dava için çalışmak herkese nasip olmaz. Bu davanın başarısını, ne bir gün öne alabilirsiniz, ne bir gün geciktirebilirsiniz. Bütün mesele bu şerefli davada sizin nasıl bir imtihan vereceğinizdir. Herkes nasibi kadar çalışıyor ve nasibi tükenince gidiyor” 
Yılmaz Bayat, 17 yıllık iktidar döneminde kaç insanın maddi ve manevi hizmetlerinden dolayı “Allah sizden razı olsun” dediğini görmediklerini, AK Partinin büyük bir mirasın üzerine konduğunu ve uzun yıllar iktidarda kaldığını söyleyerek “Ancak şimdi sonlarını hazırlıyorlar. Belediye başkanlarını yanlarına çekerek güçlü gözükmek istiyorlar. Bu bir şey ifade etmez. Mesele güçlü olabilmektir. AK Parti'de devlet yönetme vizyonu yok, bunu günlük hizmetlerle gösteriyor.” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER