Saadet Sakarya Barosu'na gitti

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay ve yönetim kurulu üyeleri Sakarya Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak’ı makamında ziyaret etti.

Saadet Sakarya Barosu'na gitti

Türkiye ve Sakarya gündemine ilişkin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunan Abay ve Burak birlik beraberlik çağrısı yaptılar. Sakarya Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, hukuka ve farklı fikirlere saygı duymanın önemine değindi. Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay’da, devletin ve milletin bekasının adaletle tesis edilebileceğini belirterek, "Devlet küfürle ayakta durur, ama zulümle ayakta duramaz. Devletin bekası da, milletin bekası da ancak adalet ile tesis edilebilir. İdare ve iradede temel ölçümüz her zaman hukukun üstünlüğü olmalı. Tüm iş ve icraatlar hukuk norm ve ilkeleri çerçevesin de gerçekleştirilmeli. Hukuk, istisna gözetilmeksizin devletin bütün organları üzerinde egemen kılınmalı" diye konuştu.

Barolarla ilgili kanun teklifine de değinen Abay, şöyle devam etti: "Çoklu baro, bu iktidarın gerçekleştirmeye çalıştığı en tehlikeli neticeleri doğuracak, kutuplaşmayı adalet mekanizmasına taşıyacak bir adımdır. Adalet kutuplaşmaya dayanamaz. Kutuplaşma ile adalet sağlanmaz. Kutuplaşma öç alma yeridir. Adalet böyle bir şeyi kaldıramaz. "

Konuşmasının sonunda yine birlik beraberlik çağrısı yapan Başkan Burak, hukuka ve farklı fikirlere saygı duymanın önemine de vurgu yaparak, Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abaya ve Yönetim Kurulu Üyelerine nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek teşekkür etti.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER