Saadet’ten Demiryol-İş’e ziyaret 

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, Demiryol-İş Sendikası Sakarya şubesini ziyaret etti 

Saadet’ten Demiryol-İş’e ziyaret 

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay, Adapazarı ilçe teşkilat başkanı Remzi Abay, İl Yönetim kurulu üyeleri Ali Sarıoğlu, Kemal Mayoş, Nizamettin Aslan ile birlikte, Demiryol-iş Sendikası Başkanı Cemal Yaman’ı makamında ziyaret etti. 

Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Abay, iktidar ve muhalefet partilerinin seçimlerde bol keseden vaatler verdiğini işaret ederek “Diğer partilerin yapacağız, edeceğiz diye verdikleri seçim vaatlerini, hatta daha fazlasını, geçmişte gerçekleştiren tek parti Saadet Partisi’dir. Biz üretimi destekledik. Pancar kotasını kaldırarak taban fiyatı 4 tl den 11.5 tl yaptık. Pancar ekimi arttı 5 milyon ton şeker üretti bu çiftçi ve yüzü güldü. Donatım Fabrikası 3 bin 500 traktör üretti. Traktörünü hesaplı ve kaliteli satın aldı. Holdinglere mahkum kalmadı.” dedi.


 Yaman, Saadet Partisi’nin samimi ve anlamlı ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını kaydederek, başta Ada Tren ve TÜVASAŞ olmak üzere, şehrin ve sendikasına bağlı işçinin sorunlarını dile getirdi.  Cemal Yaman, “2002 yılında Asgari ücretle 14 Cumhuriyet Altını alınıyordu, bugün ancak 2 adet alınabiliyor. Yani işçinin, esnafın, emeklinin ve serbest çalışanın alım gücü düşmüş. 2 milyon çalışan işten atılmasın diye, Pandemi döneminde 1.160 TL ile geçinmeye çalışıyor. İşten atılsa işveren Kıdem tazminatı verecek. Hükümet işçiden mi yana, değil mi? diye sorguluyoruz.” dedi.  
Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Abay ise ziyarette, AKP hükümetinin 18 yıldır iç ve dış siyasette, ekonomide bazı sorunların yaşandığını kabullenmediğini belirterek “Çalışan ve emeklinin yüzü, toplumumuzun her kesimi gibi Saadet ile gülecek.” dedi. Abay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu konuda rüştünü ispat etmiş tek parti Saadet’tir. İktidarımız döneminde bir sene içinde çalışanlara, sendikaların taleplerinin de çok üstünde; yüzde 130 zam verdik. Onlar yapacağız, edeceğiz derken, biz yaptık diyoruz. Bizim diğer partilerle aramızdaki fark bu. Belki bunu unutmuş olanlar olabilir. Ama vicdanının sesini dinleyenler, yüreğinin sesini dinleyenler bunu asla unutmaz.” dedi.


 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER