Sağlıkçıların sorunlarını Tever’e anlattı

Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’i makamında ziyaret etti. Başkan Sönmez, sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunları Tever’e anlattı

Sağlıkçıların sorunlarını Tever’e anlattı

sakaryayenihaber.com-Şevval GEÇİN

‘ŞİDDETE MARUZ KALIYORLAR’

Sağlık çalışanlarının bu zorlu süreçte canları pahasına bir canı daha kurtarmak için mücadele ettiğini yineleyen Sönmez, “Sağlık çalışanları olarak kovid-19 salgını ile mücadelemiz her şeyin önündedir. İlk önceliğimiz çözüme katkıdır. Değerli başkanım herkes evinde otururken esnek mesai çalışırken sağlık çalışanlarımıza izin yok, istifa yok, emeklilik yasak ve sınırsız mesai ile görev yapıyorlar. Bunun karşılığında da şiddete maruz kalıyorlar. Çalışanların moral ve motivasyonunu arttıracak düzenlemenin yapılarak mağduriyetlerin giderildiği ve adil bir sisteme acilen geçilmelidir” dedi.

‘GÜÇLÜ BİR ÜLKEYİZ’

Ziyaretlerinden ötürü Başkan Sönmez’e teşekkür eden Başkan Tever, “Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız. Biz çok büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde sağlık alanında tüm dünyaya örnek olduk. Şehir hastanelerini eleştirenler bu süreçte yapılan yatırımların ne kadar isabetli olduğunu gördü. İlimizde yapımına başlanacak bin yataklı şehir hastanemizde inşallah yakın zamanda bitirilip hizmete girecek. Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız vazife malulü olarak tüm haklardan yararlanacak. Sağlık çalışanlarımıza yönelik yapılan şiddeti bize yapılmış olarak görüyorum ve takipçisi oluyorum. En ağır şekilde cezalanmaları gerektiğini ifade ediyorum. Sivil toplumumuz ve tüm halkımız ile birlikte inşallah uyarıları da dikkate alarak normalleşme adımlarını hep birlikte atacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 11:22
banner3
YORUM EKLE