SAKARYA 1 KASIM'DA AKP'YE YÜZDE 67.5 OY VERDİ: BİZE BAKAN YOK

64’üncü hükümet dün açıklandı. Kabinede Sakarya’dan yine bakan yok. Oysa Sakarya her seçimde olduğu gibi son seçimde de AKP’ye Türkiye ortalamasının çok üstünde oy vermişti

SAKARYA 1 KASIM'DA AKP'YE YÜZDE 67.5 OY VERDİ: BİZE BAKAN YOK

2 YIL BAKANIMIZ OLDU
Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştükten sonra kabineyi açıkladı. Listede yine Sakarya’dan bir isim yoktu. 13 yıllık AKP iktidarları döneminde sadece 2 yıl kadar Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev yaptı.

İSEN ÇOK YAKIŞIRDI
AKP hükümetlerinde İslam dışında Sakarya’ya bakanlık verilmezken 1 Kasım seçimlerinde yüzde 67.5 oy oranı artışıyla yeniden bakanlık umudumuz olmuştu. Özellikle Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevini başarıyla yürüten Mustafa İsen Bakanlığa yakışacak bir isim olarak görülüyordu.

AYAĞA KALK SAKARYA
Dördüncü kez milletvekili seçilen Ayhan Sefer Üstün veya Şaban Dişli’nin de bakan olabileceği söyleniyordu. Ancak Ankara’da Sakarya’da lobisi güçlü olmadığı için Sakarya’ya yine bakanlık verilmedi. Bize de bir kez daha  “ Yüzüstü çok süründün ayağa kalk Sakarya” dizesini söylemek düşüyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE