Sakarya başkentliğe aday

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye olarak kentin "2021 Türk Dünyası Kültür Başkenti" olması için başvuru yaptıklarını bildirdi.

Sakarya başkentliğe aday

Yüce, Ormanpark'ta düzenlenen Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB) ağustos ayı yönetim kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Paris'teki toplantıda Sakarya'nın 2021 Türk Dünyası Tarih ve Diriliş Şehri ilan edildiğini söyledi. 

DÜNYA SU KONSEYİ
Aynı yıl içerisinde Sakarya'da "Dünya Su Konseyi" toplantısını gerçekleştirmek istediklerini aktaran Yüce, "2021 Türk Dünyası Kültür Başkenti" olmak için de başvuru yaptıklarını ifade etti. Sakarya'nın Türk Dünyası ile kucaklaşması ve bağlarının kuvvetlenmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Yüce, "Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğimiz, koordinasyonu sağlayan önemli bir kurum olarak ön plana çıkıyor. İnşallah kısa süre içerisinde bu birliğimizin Sakarya temsilciliğini açmış olacağız." dedi. 2021 yılında Dünya Su Konseyi'ni Sakarya'da toplamak istediklerine belirten Yüce, sempozyumlar ve etkinliklerle ilgili komitelerin dikkatini çekmeyi amaçladıklarını söyledi. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 11:35
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER