'Sakarya eğitimde rezil durumda'

Haftalık Olağan Basın Toplantısı’nda konuşan MHP İl Başkanı Levent Bülbül, ilimizdeki eğitim hizmetlerinin rezil durumda olduğunu ifade ederek, “Başbakan’ın hoşuna gitti, diye şehrin göbeğine İmam Hatip Lisesi açmakla, eğitim sistemi düzelmez” dedi

'Sakarya eğitimde  rezil durumda'

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, haftalık olağan basın toplantısını parti il binasında gerçekleştirdi. İl yöneticileri ve Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Pınarcı’nın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan Bülbül, Suriye ve Mısır’da yaşanan olaylar karşısında hükümetin izlediği politikayı eleştirdi. Başbakan’ın Suriye’ye yapılacak olan operasyona katkı sağlayacaklarını söylediğini hatırlatan Bülbül, “Türkiye Ortadoğu bataklığına sürüklenmek isteniyor. Mısır’a büyükelçimizi yeniden gönderdik. Bu ‘biz yavaş yavaş geri adım atmaya başladık’ anlamına gelir. Rabia işareti yapıp da meydanlara milleti sürükleyenlerden o millet hesap sormalıdır. Maden bu ilişkiyi kuracaktık Mısır ile o zaman neden bu kadar patırtı, gürültü koparıldı? Bunu Başbakan’a sormak lazım” dedi.
SALVO
Ekonomik, siyasi ve dış politika açısından Türkiye’de hiç de gurur duyulacak bir tablo olmadığını ifade eden Bülbül, “Başbakan salvo yapıyor. Yaptığı salvoların sebebi AKP’nin ve kendisinin biletinin kesildiğini anlamasıdır. Bunlar yaşadığı hezeyanların bir neticesidir. Başbakan Türkiye’yi bataklığa sürüklemektedir. AKP bu politikalardan acilen dönmelidir. Yoksa hepimizin kaderi etkilenecektir” şeklinde konuştu.
KENTSEL DÖNÜŞÜM
Kentsel dönüşüm ile ilgili daha önce yaptığı açıklamaları gündeme getiren Bülbül, “Yetkililerden cevap bekliyoruz. Kamuoyu merak içindedir. Kentsel dönüşüm meselesi bir an önce çözülmelidir” diye konuştu. Eğitimde yaşanan sorunlarla ilgili yine sert açıklamalar yapan Bülbül, “Sakarya, eğitim noktasında yerlerde sürünüyor. AKP’nin eğitim politikalarındaki yap-bozcu anlayış dolayısıyla daha da kaosa sürüklenecektir. SBS ve diğer sınavları tamamen kaldıracağını ifade eden siyasi iktidar, bu sınavların sayısını daha da artırmaktan başka bir iş yapmamıştır” biçiminde konuştu.
REZİL DURUMDA
“Ne zaman AKP cemaatle karşı karşıya gelse hemen dershaneler konusu gündeme geliyor” diyen Bülbül, “Bu konunun karşı bir koz gibi kullanılması hem öğrencileri hem de velileri büyük bir sıkıntı içine sokmaktadır. SATSO’da meclis üyesinin dershanelerle ilgili sorusuna Ayhan Sefer Üstün yuvarlak bir cevap verdi. Ben şehrimin siyasi yöneticilerinin donanımlı olmasını beklerim. Hiçbir siyasi mekanizma cevap verme noktasında başarılı değil. Sakarya eğitimde rezil durumda. Bunu her defasında gündeme getiriyoruz ancak ne bir proje üretiliyor ne de seferberlik ilan ediliyor” dedi.
İMAM HATİP
Eğitim problemlerinin çözülmesi için ciddi projelerin hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Bülbül, “Başbakan’ın hoşuna gitti diye şehrin göbeğine İmam Hatip Lisesi açmakla eğitim sistemi düzelmez. Tabi ki o binalar da yapılacak. Ancak eğitim sisteminde yaşanan problemleri çözmek için başka konulara eğilmek gerekir” dedi. Toplantı sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bülbül, adaylık belirleme sürecinde teşkilatların ve kamuoyunun genel görüşlerinin de değerlendirileceğini belirtti. Bülbül, bu ay içinde bazı belediye başkan adaylarının açıklanacağını söyledi.
MHP YIKAR
Zafer Adalet ile ilgili sorulan soruya da yanıt veren Bülbül, “Kendisi tanıdığımız, değerli bir ağabeyimizdir. Partiye bir başvuru olursa gerekli merciler tarafından değerlendirilir. Bunun dışında ortada şekillenmiş başka bir durum yoktur” dedi. CHP ile ortaklık iddialarına da cevap veren Bülbül, “Kurumsal bir ortaklık söz konusu değildir. Biz daha önce de çağrı yapmıştık. AKP’nin gücünü kırmak isteyen, Sakarya’da bir değişim olsun isteyenler MHP’ye güç vermelidir. AKP’nin gücü sadece MHP ile yıkılır” dedi. Öte yandan Bülbül Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak, “Belediyeyi kazandığımız taktirde, belediye şahısların değil Sakarya’nın belediyesi olacaktır” şeklinde göndermede bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER