Sakarya'nın yeni girişi için Bölge Müdürü'yle görüştü 

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, TEM Otoyolu'ndan Erenler'e açılacak yeni gişe için Karayolları 1. Bölge Müdürüyle görüştü 

Sakarya'nın yeni girişi için Bölge Müdürü'yle görüştü 

AKP Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya’nın da bağlı bulunduğu Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek, Bölge Müdürü Turgay Çolak’ı makamında ziyaret etti.
Daha ulaşılabilir bir Sakarya idealiyle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden İl Başkanı Tever: “Sakarya’mızın ulaşım altyapısı olarak çözüm beklediği ve tamamlanması gereken kısımları görüşmek üzere bugün Karayolları Bölge Müdürümüzü ziyaret ettik. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın Sakarya’mızda devam ettiği çalışmalarla ilgili Sayın Bölge Müdürümüzle görüş alışverişinde bulunduk. İlçelerimizde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili gelinen son durumu ve projelerin takvimine ilişkin süreçleri hakkında görüştük. Karayollarımız tarafından otobandan şehrimize yeni bir giriş sağlayacak olan projeyle birlikte Erenler Pekşenler kısmından şehrimize yeni bir giriş kapısı açılarak, yeni bir ulaşım ağı oluşturulacak. Kuzey Marmara Otoyolu ile ilgili çalışmalar gece gündüz demeden hızla devam ediyor. Allah’ın izniyle otoyolun kalan kısmı 2020 yılının sonunda tamamlanarak Akyazı kavşağına bağlanacak. Proje nihayete erdikten sonra ilimizin çehresi yeni bir yüze kavuşarak daha ulaşılabilir bir Sakarya kimliği ortaya çıkacaktır. İnşallah 2020 yılında ulaşım konusunda şehrimizin ve vatandaşlarımızın hizmetine önemli yatırımları sunacağız. Yeni yılda yeni hizmetler ve yeni projelerle yola devam edeceğiz. Her alanda örnek çalışmalara imza atacak, şehrimizin ulaşım geleceğini garanti altına almak için elimizden gelen çabayı göstererek gerekeni yapacağız” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 12:40
banner3
YORUM EKLE