Sakarya'ya yeni hastane geliyor! Yavuz açıkladı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Sakarya'ya yeni hastane geliyor! Yavuz açıkladı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yavuz ilimizde yapılan ve yapılması gündemde olan hastaneler hakkında şöyle konuştu:

“Sakarya, sağlık alanındaki ilerlemesini kararlılıkla sürdürüyor. Bu kapsamda son aylarda 2 hastane (Kadın Doğum ve Ferizli) hizmete girdi. Birkaç ay içinde 2 hastane daha (Toyota ve Pamukova) hizmete girecek.

Önümüzdeki aylarda inşallah Bin Yataklı Şehir Hastanemizin inşaat ihalesi de yapılmış olacak. Çok şükür ki, her alanda başarılı çalışmalar yapan, salgın sürecini son derece iyi bir şekilde göğüsleyen ve her geçen gün yoluna güçlenerek devam eden bir sağlık ordumuz da oluştu.

Bütün bunların yanında, deprem bölgesinde yaşadığımızı da hesaba katarak ‘Sakarya'ya bir Acil Durum Hastanesi de kazandırabilir miyiz?’ diye; Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve İl Başkanımızla birlikte bir süredir istişare ediyor, zemin yokluyoruz.

Bunun için bugüne kadar Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Türk İş Başkanı Sayın Ergün Atalay abimiz, SATSO Başkanı Sayın Akgün Altuğ, Sağlık İl Müdürümüz Sayın Aziz Öğütlü ve diğer birçok kişi ile uzun görüşmelerimiz oldu.

Bugüne kadar kiminle görüştüysek bunun bir ihtiyaç olduğunu, ellerinden geleni fazlasıyla yapacaklarını dile getirdiler. Sağlık Bakanımız; şehir olarak inşaatı yapmamız halinde mefruşat, teçhizat, ekipman ve personel anlamında elinden gelenin fazlasını yapacağını dile getirdi.

Biz de bugün Milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye ve İl Başkanımızla birlikte, bu işi ete kemiğe büründürebilme adına Sayın Valimizi ve ardından da Sayın SATSO Başkanımızı ziyaret edeceğiz. Çarşamba günü ise Ankara'da bir dizi ziyaretlerimiz olacak.

Sağlık alanındaki yatırımlara güçlü bir boyut kazandırmak üzere, birlik içinde böyle bir adımı atma yolunda bizi motive eden, destek veren ve verecek olan herkese ve hassaten meseleyi son derece müspet şekilde ele alan basın camiamızın kıymetli mensuplarına teşekkür ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 13:04
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Akcapakca
Akcapakca - 4 ay Önce

Yaw hehe herhalde seçim yapacaksınız Sakarya’dan da oy devşirme yolları belli hastahane yapacağız liman yapacağız tren yolu yapacağız diye diye 20 yıldır tulum çıkartıyor parti ama siz vekillerde maşAllah ne arıyorsunuz ne soruyorsunuz yandaşın vekilleri oluveriyorsunuz...

resul kamiloğlu
resul kamiloğlu - 4 ay Önce

Birilerine ortağı ile aldığı ihaleler az gelmiş anlaşılan.Yemekten doymadınız.Allah doyursun sizleri.Sakarya'da her yer hastane binası.İçleri boş.Nedeni ,sizin atadığınız eş dost akraba,partili aciz yöneticiler olabilir mi?

Ak
Ak - 4 ay Önce

Ya ŞEHİR HASTANESINE yıl sonu kazma vuracaktınız şimdi bir kaç ay içinde ihalesi olacak diyosunuz 10 sene oldu zaten yapmayın boşverin

Ali
Ali - 4 ay Önce

10 senedir şehir hastanesini yapamadınız elinizde bir sakarya kaldı yakında o da gidecek böyle giderse

mert sert
mert sert - 3 ay Önce

Sayın vekilim her seçim öncesi bizim mahalleden çıkmazdın nerde verdiğin sözler 0 ele var 0