"Sakaryalı raylı ulaşım istiyor, oyuncak tren değil!"

İyi Parti'den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin gündemindeki nostaljik tramvay projesiyle ilgili sert bir açıklama geldi 

"Sakaryalı raylı ulaşım istiyor, oyuncak tren değil!"

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'nin gündeme getirdiği nostaljik tramvay projesiyle ilgili süreç devam ediyor. Projeye ilişkin çeşitli kesimlerden gelen tepkilere biri daha eklendi. 
İyi Parti Sakarya Kalkınma Politikaları Başkanı Gökhan Kaçar gündemde olan nostaljik tramvay hakkında basın açıklaması yaptı. 
Yapılan açıklama şu şekilde:
Sakarya’mızın tartışılması gereken onca sorununa rağmen son günlerde gündeme gelen “nostaljik tramvay” konusu kime hizmet ediyor?  Nostaljik tramvay yapılabilir. Ama ne zaman? Sakarya’nın gerçek anlamda raylı sistem ağları olduğunda ve acil ihtiyaçları karşılandıktan sonra buyurun yapın. Onca sorun ortada dururken Sakarya’lının eline eğlence treni mi vereceksiniz?
Büyükşehir belediye başkanı Sn.Ekrem Yüce’nin “İstiklal caddesindeki nostaljik tramvayda yaşadıkları hazzı Sakarya’da da yaşamak istiyoruz” cümlesine cevaben diyoruz ki;  Sakarya halkı tatbiki haz yaşasın. Ancak Sakarya’lının önüne kullanabileceği oyuncak vererek haz yaşatamazsınız. Daha önce birçok ilde denenmiş ve sonradan adı gibi nostaljiler arasında kaybolan ölü projeler ile bunu başaramazsınız.  Sakarya’nın gerçek ihtiyaçlarına cevap olabilecek bir raylı sistem gerekmektedir. 
Bugün İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kayseri, Samsun, Konya, Antalya, Gaziantep ve Adana raylı sistem kullanmakta. Mersin, Diyarbakır ve Balıkesir bu yönde epey yol almışken siz Sakarya’yı haz alınacak oyuncak bir trene mi layık gördünüz?
Eskişehir 37 km, Samsun 29 km raylı ulaşım yapmışken Sakarya’da yapılamamasının sebebi nedir?
Harcanacak para Sakarya’lının parasıdır. Sakarya’nın ulaşımı için Sakarya’lının ulaşım ihtiyacını hem ucuzlatacak hem hızlandıracak ve araç kullanımını azaltacak gerçek raylı sistem projesi beklemektedir halk. Önce şehir merkezindeki ilçeler arasını birbirine bağlayan, daha sonra çevre ilçeleri kapsayan uzun vadeli bir planlama ile Sakarya geleceğe hazırlanmalıdır. Yukarıda  saydığımız iller yapabiliyorsa Sakarya’da yapabilir. Basından takip ettiğimiz kadarı ile bilgi sahibi olabildiğimiz kapsamlı raylı sistem düşüncelerinizi bir an önce projeye ve daha sonra uygulamaya geçirmelisiniz. Göz boyama projelerinden vazgeçip sorun çözen projelere dönmelisiniz. Sakarya yeterince vakit kaybetti. Oyuncak ile harcayacak seneleri yok.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cemal kürker
Cemal kürker - 7 ay Önce

iyi partinin muhalefet anlayışını beğeniyorum. Kısa ve net anlatmış. Oyuncak tren sözünü tuttum

FedAi
FedAi - 7 ay Önce

Çok doğru söylemiş. Ağzına sağlık

Burhan
Burhan - 7 ay Önce

Raylı sistem lazım. Merkezde yapılaşmayı bitirmek lazım. Yenikent yolundaki tarım arazilerinin inşaatla dolmasını engellemek lazım. Başka yerlerde de tarım alanları inşaatlara karşı korunmalı.

Mustafa
Mustafa - 6 ay Önce

Öncelik çarşı içine daha sonrada ilçelere raylı sistem gelirse trafik çok rahtlar en önemliside dolmuş teröründen kurtulsun bu halk artık
Tabiki dolmuşçulara güç yetirebilirse yetkililer

SIRADAKİ HABER