Sakaryalı siyasetçiler yaptırım kararını kınadı

AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek, AK Parti İl Başkanı Tever ve MHP İl Başkanı Akar, ABD’nin Türkiye’ye yönelik almış olduğu yaptırım kararını kınadı. AK Partili Atabek, yaptırım kararının kabul edilemeyeceğini söyledi

Sakaryalı siyasetçiler yaptırım kararını kınadı

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

ABD’DEN YAPTIRIM KARARI

ABD Hazine Bakanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’na, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir'e ve başkanlık ile bağlantılı 3 kişiye yaptırım kararı aldı. ABD’nin yaptırım kararı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere birçok siyasi parti yetkililerinden tepki geldi. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar da yaptırım kararını kınadılar.

‘KABUL EDİLEMEZ’

ABD'nin Türkiye'ye yaptırım kararının kabul edilemeyeceğini söyleyen AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek, “Haksızlık ve hukuka aykırılığın bir göstergesidir. Türkiye’nin savunma sanayiindeki ilerleyişini tehditlerle, yaptırımlarla durduramazsınız” derken, AK Parti İl Başkanı Tever ise, “Türkiye bütün adımlarını, herhangi bir ülkeyle gerilim oluşturmak için değil milli güvenliğini sağlamanın yanı sıra bölgesel ve küresel istikrarı desteklemek amacıyla atmaktadır. Milli egemenliğimize olan bağlılığımız sarsılmazdır ve yaptırım tehditlerinin etkisine kapalıdır” şeklinde konuştu. MHP’li Akar ise, “Sömürge anlayışı, kendi iktidarına tehdit gördüğü için Türkiye’ye, iradesinden ötürü de Türk milletine engel olmanın peşinde. Dış çeperde saldırı devam ederken iç çeperi sağlamlaştıralım diyoruz ama saçların boyalı hali beyne giden oksijene engel oluyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 17:30
banner3
YORUM EKLE